Soerabaja woonachtigen Chinees Oei Tjing Djie eene lastgeving heeft geschreven, waarbij hij zich zeiven als lasthebber aanwees om, onder meer, in te vorderen van Hadji Ranggo bin Djenal, handelaar, wonende te Bandjermasin, eene som van f 700.55, welke deze persoon verschuldigd was aan bovengenoemden Chinees, zoomede om voor d e betaling kwijting te geven;

dat die handteekening in blanco, geschreven op een zegel van f 1.50, aan het hoofd waarvan reeds stonden ingevuld de woorden „Speciale volmacht" hem, beklaagde, door Mr. Bouricius als gemachtigde van Oei Tjing Djie is toegezonden, gelijktijdig met het desbetreffende orderbillet, met opdracht om een vertrouwd persoon als lasthebber te zoeken en diens naam als zoodanig in te vullen, ten einde een rechtsgeding tegen Hadji Ranggo bin Djenal, ter zake van voorschreven schuld, aanhangig te maken of ook de zaak in der minne te schikken ; en dat beklaagde later uit handen van den te Bandjermasin wonenden Hadji Ismail bin Hadji Mohamad Tahir namens genoemden Hadji Ranggo bin Djenal, tegen teruggave van het door dezen ten behoeve van Oei Tjing Djie voornoemd afgegeven orderbillet en na daarop voor voldaan geteekend te hebben, gezegde som van f 700.55 benevens eene som van f 50.— voor ter zake gemaakte onkosten, ontvangen en die gelden vervolgens opzettelijk ten nadeele van den eigenaar ten eigen bate heeft aangewend, na reeds éénmaal en wel op 27 Mei 1887 politioneel wegens oplichting tot ten arbeidstelling aan de publieke werken voor den kost zonder loon te zijn veroordeeld geweest;

O. dat deze feiten niet vallen in de termen van het door den Landraad toegepaste artikel 331 van het Wetboek van Strafrecht voor Inlanders, daar toch niet vaststaat, dat beklaagde de bovenbedoelde lastgeving ter kwader trouw boven de hem toegezonden blanco-handteekening heeft geschreven, maar wel in de termen van artikel 332 van datzelfde Wetboek, waarbij ook tegen zoodanige feiten straf is bedreigd;

O. dat in verband hiermede de door den Landraad aan het misdrijf gegeven omschrijving wel kan worden behouden, doch