en krachtig als Mr. Sibenius Trip thans nog is en daarbij de niet betwiste overtuiging met zich te dragen steeds onafhankelijk en trouw zijn plicht te hebben gedaan, — door onverpoosden arbeid en den goeden naam door dezen verkregen, — en daardoor alleen, — de hoogste sport op de rechterlijke ladder te hebben bereikt en steeds krachtig te zijn opgetreden voor de belangen der justiciabelen en voor de rechten van het corps, waarvan hij laatstelijk het hoofd was.

Wij misgunnen den man, dien wij om zijne rijke ervaring waardeerden, de welverdiende rust niet en hopen dat hij die, ook ten zegen der zijnen, nog lang genieten mag.

En nu rust op mij de taak U, Mr. Stibbe, als voorzitter van de beide Hooge-Gerechtshoven te installeeren.

Blijkens het zoo even voorgelezen benoemingsbesluit heeft onze geëerbiedigde Koningin-Begentes U waardig gekeurd dat voorzitterschap te bekleeden en heeten wij U op de gebruikelijke wijze in deze vergadering welkom in ons midden.

Het is voorzeker een groote onderscheiding tot het ambt van voorzitter der beide Hooge-Gerechtshoven in Ned.-Indië geroepen te zijn na mannen als — ik spreek slechts uit persoonlijke herinnering, — van Rappard, der Kinderen, de Pauly en Sibenius Trip, mannen die reeds in vorige ambten en door de voortreffelijke wijze, waarop zij die vervulden, als de natuurlijke dragers van die waardigheid waren aangewezen.

Wij wenschen U met die onderscheiding geluk!

Wij zijn overtuigd dat het u in dezen hoogsten magistraatsrang, evenmin als in uwe vroegere ambten, niet zal ontbreken aan onverstoorbaren ijver en nauwgezette plichtsbetrachtingen vertrouwen dat het u ook onder en door uw voorzitterschap gegeven zal zijn de waardigheid van het Hoogste Rechtscollege en van de geheele rechterlijke macht in Ned.-Indië hoog te houden.

In die overtuiging en in dat vertrouwen overhandig ik U dan ook volgaarne den praesidialen hamer, die tijdelijk aan mij is toevertrouwd geweest.