genoten en daarop zijne vordering heeft gebaseerd: en deels zonder belang is, daar de eerste rechter te recht heeft overwogen dat, nu gedaagden zich in liet onderwerpelijk orderbriefje hebben verbonden ter zake van koophandel, het met oog op de bepalingen van artikel 581 van het Reglement op de Burgerlijke Rechtsvordering geheel onverschillig is of zij al dan niet kooplieden zyn, daar in elk geval, hetzij krachtens § 1, hetzij krachtens § 3 van evengemeld artikel, lijfsdwang tegen hen moet worden uitgesproken; terwijl bovendien de grief onjuist is, omdat het accept met inhoud en al moet geacht worden in de dagvaarding te zijn opgenomen;

O. ad 2um, dat de eerste rechter mede te recht het door gedaagden, thans appellanten, subsidiair verzochte getuigenverhoor heeft gepasseerd, vermits het den onderteekenaar van een orderbillet niet geoorloofd is eenig bewijs te leveren van de onjuistheid van hetgeen daarin omtrent de schuldoorzaak staat vermeld, zooals niet alleen volgt uit den formeelen aard van het orderbillet, maar ook af te leiden is uit de in artikel 581 van het Reglement op de Burgerlijke Rechtsvordering voorkomende bepaling, dat orderbrieQ.es, assignatien en andere handelspapieren, door een koopman onderteekénd. worden geacht voor zijn handel te zijn aangegaan, indien daarin geene andere oorzaak is uitgedrukt; blijkende toch hieruit duidelyk. dat de wetgever zich heeft willen houden aan hetgeen in dergelyk papier als schuldoorzaak wordt opgegeven;

O. dat op grond hiervan de rechter a quo te recht heeft beslist, dat een orderbriefje niet te maken heeft met de eausa waaraan het zijn ontstaan moge te danken hebben, terwijl het Hof zich mede vereenigt met de beslissing van dien rechter, dat de uitdrukking „koopmanschappen" in het gewone spraakgebruik beteekent „handelsgoederen", welke als zoodanig tusschen kooplieden verhandeld worden, zoodat hij die in een orderbriefje erkent de waarde te hebben genoten in koopmanschappen, zich daarbij ondubbelzinnig verbindt ter zake van koophandel, met andere woorden voor eene handelsschuld: