Beschikkende:

In naam en van wege de Koningin!

Verbetert de in hoofde vermelde dispositie van den Krijgsraad te Padang.

Veroordeelt den reclamant, ter zake daarbij omschreven, tot de straf van vier dagen kamerarrest.

Bekrachtigt overigens die dispositie.

Verstaat dat de in deze instantie gevallen kosten zullen komen ten laste van reclamant.

Raadkamer van 4 October 1895.

Voorzitter: als voren.

Beclame. — Bevoegdheid van dek rechter.

HET HOOG-MILITAIR-GERECHTSHOF,

Gezien de dispositie van den Krijgsraad te Weltevreden ddo. 22 Augustus 1895, waarbij K. D., alg. st. No. 115G9, oud 28 jaren, geboren te Rastatt (Baden), dienende als Europeeseh fuselier bij de 1ste compagnie van het 1ste recruten-bataljon te Mr. Cornelis, reclamant, ongegrond is verklaard in zijne reclame tegen dc hem, op 28 Mei 1895 door zijnen-korpscommandant, den Majoor der Infanterie J. F. H. J., opgelegde straf van degradatie en hare omschrijvende reden: „Na reeds meermalen, ten gevolge van misbruik maken van sterken drank, van ergerlijk gedrag en ongepaste bejegening van zijne meerderen, te zijn gestraft, thans dit wederom te doen, door: ten 8 uur voormiddags, vergunning krijgende om naar "t postkantoor te gaan, tot 10 1 , uur weg te blijven, in de cantine aangetroffen door den Adjudant-Onderofficier M., dezen aldaar ongepast te bejegenen, diens orders niet op te volgen en in het kampement zich, na het opleggen van 't voorloopig arrest, wederom tegen dien Onderofficier ongepast te gedragen, waardoor hjj in arrest