O. dat requiraht tot verdediging van zijne meening alsnog een beroep doet op artikel 42 van bovengenoemd Staatsblad, waarbij is bepaald dat de aangifte van een natuurlijk door een Europeaan bij eene inlandsche vrouw verwekt kind op eiken leeftijd van het kind kan gedaan worden;

O. dat dit beroep echter niet opgaat, in de eerste plaats niet' omdat deze speciale voor Indische toestanden in het Indisch Burgerlijk Wetboek opgenomen bepaling zeker niet ten bewijze kan strekken van de bedoeling van den wetgever omtrent artikel 37 voornoemd, welk artikel met eene kleine aanvulling is overgenomen uit het Nederlandseh Burgerlijk Wetboek, bij welks samenstelling aan dergelijke Indische toestanden niet gedacht is; ten andere niet, omdat uit de bewoordingen van dat artikel alleen volgt dat de aangever van een kind, zonder deswege strafbaar te zijn, die aangifte ook kan doen va drie dagen en zulks met afwijking van het bepaalde van artikel 37 jeto. artikel 340 van den destijds alhier geldenden Code Penal (artikel 202 van het Strafwetboek voor Europeanen), doch geenszins dat de ambtenaar van den Burgerlijken Stand de aangifte van eenig wettig kind niet na drie dagen zou mogen aannemen ;

O. dat ook een beroep op artikel 13 van het Burgerlijk Wetboek ten deze niet kan baten, daar toch de meening, dat dadelijk na den derden dag eene acte aan de registers ontbreekt en dus van aanvulling der registers sprake moet zijn, geen steun vindt in de bewoordingen van dat artikel, uit welks verband moet opgemaakt worden, dat onder het ontbreken van een acte aan de registers niet anders verstaan kan worden dan het niet meer voorkomen in de registers van eene acte die daarin destijds was ingeschreven, doch geenszins het niet aanwezig zijn van eene acte bij verzuim van aangifte, in welk geval behalve van het ontbreken van een acte zou gesproken zijn van het niet hebben bestaan van acten, evenals ten aanzien van de registers wordt gezegd;

O. dat ook de Indische wetgever klaarblijkelijk deze uitlegging heeft gehuldigd, immers voorzeker artikel 42 voornoemd niet