vraag, wanneer de politie een huurder ter hulp kan komen, is geen gemakkelijke. In het algemeen kan men zeggen dat de politie onmiddellijk van hulpverleening zal afzien, indien een burgerlijk geschil bestaat dat tusschenkomst van den rechter vooraf noodig maakt. Laat mij dit met een in scherpe lijnen getrokken voorbeeld trachten duidelijk te maken. Stel dat iemand, die te Batavia als huurder een huis bewoont, zich voor slechts drie dagen naar Soekaboemi begeeft. Bij zijn tehuiskomst treft hij iemand, zeg een landlooper, aan, die zich in zijn achtergalerij gelegerd heeft en die er ook blijven wil, om de eenvoudige reden dat hij er eenmaal is. Geen twijfel of de politie, ter hulp geroepen, zal deu indringer desnoods met geweld verjagen. Er is geen sprake van dat hier vooraf de tusschenkomst des rechters zon moeten ingeroepen worden. Maar stel nu dat diezelfde huurder drie of vier maanden afwezig blijft. Bij zijn tehuiskomst vindt hij zijn huis door een ander bewoond, die daarin zijn ledekanten opgeslagen, zijn meubelen geplaatst heeft. De oorspronkelijke huurder vindt zijn eigen meubelen in de bijgebouwen netjes ter zijner beschikking bijeengezet. De nieuwe bewoner houdt hem een huurcontract voor onder mededeeling, dat het zijne vervallen is, dat de verhuurder bij het onbewoond laten van het huis het recht had dit opnieuw te verhuren of iets dergelijks. De politie, door den oorspronkelijken huurder ter hulp geroepen, zal zeggen dat er een burgerlijk geschil is; zij zal den klager naar den rechter verwijzen en hem dan pas hare hulp beloven, indien hij van een vonnis tot ontruiming voorzien is. Keercn wij nu tot de fictie van ons artikel terug. Een huurder heeft zich geruimen tijd te voren van den benoodigden grond voorzien. Zijn contract is geregistreerd. Wordt de ordonnantie behoorlijk uitgevoerd, dan kan het niet mogelijk zijn dat voor hetzelfde stuk grond, voor hetzelfde tijdvak van huur, twee verschillende acten zijn geregistreerd. Trouwens in de registers kan dadelijk nagezien worden of al dan niet een zoodanige enorme vergissing zou hebben plaats gehad. Krachtens de bepalingen der ordonnantie mag men zeggen: er kan