hadden, wat alle proselieten bezitten, meer ijver vooren mindere kennis van- de nieuwe godsdienst, dan de meesten, die altijd deze godsdienst hadden beleden; •voorts hlijkt het, dat de scherpe en veroordeelende geest van hun' leermeester bilderdijk , wiens omgang met hen eigenlijk de aanleiding tot hunne bekeering was, ook hen tot scherpte en veroordeeling verleidde; en eindelijk, dat zij, gewend, om als Israëlieten eene wet tot regel te hebben, zich niet spoedig konden verheffen tot de heerlijke vrijheid der kinderen Gods in christus. Bij mannen evenwel, die naar deze mededeelingen, uit innige overtuiging tot de belijdenis van Christus overgingen, mogen wij hopen, dat de waarheid, die in christus is, nog eene voortdurend louterende en veredelende kracht zal uitoefenen.

Bij deze boekjes noemen wij ook nog het werkje, 't welk in het begin van dit jaar te Deventer uitkwam, Het nuttig leven van Olerlin, in leven Predikant in het Steendal, geschetst door Dr. g. h. sciiubert. Wij vermelden het nu reeds, dewijl wij gaarne wilden, dat het ook door onze aanbeveling in vele handen kwam. Onbekend is oberlins naam bij ons geenszins; want de uitgever vergist zich, als hij meent, dat er geen eigen geschrift over hem in onze taal is. Immers in 1829 kwam bij zuidema te Groningen in het licht Stuber en Oherlin, twee edele Predikanten in den Elzas, door de zorg ven den predikant d. a. de groot , en het meeste in het nu uitgegevene boekske is ook reeds in het vroegere te vinden, hoewel het nieuwe toch rijker en vollediger is. Wij kunnen niet nalaten dit geschrift aan alle Christenen ten sterkste aan te bevelen. Oberlin toch was een man , hoedanige er niet dan zeer zelden gevonden worden. Eene wildernis herschiep hij