Iers, fabriekwerkers en ambachtslieden, die ceiie zittende en daarbij weinig vermoeijende leefwijze hebben. Ook is nog uit de gevolgen, die het Separatisme zal hebben , ons dit opmerkelijk voorgekomen, bl. 123: » Wij mogen hopen, dat het Separatisme er ook het zijne zal toe bijbrengen, om aan de godsdienstige beweging, die onze dagen kenmerkt, meer uitgebreidheid en kracht te geven , en de zaak der Kerk tot eene zaak des volks te maken. Wij mogen hopen , dat het Separatisme de huisselijke godsdienstoefening zal bevorderen en over het algemeen den geest van Christelijke vroomheid weder in het huisselijke leven van zoo vele familieën, waaruit dezelve zoo goed als verdwenen is, terug te voeren en te doen herleven." Die gevolgen zien wij reeds in vele oorden ! Eindelijk wordt het boekje besloten met een belangrijk bijvoegsel over de beteekeuis van bet gezegde Christus in ons , 't welk niet oppervlakkig en toch zeer helder wordt verklaard. Wij bevelen het schoone geschrift aan al onze Ambtsbroeders , en ook aan de Gemeenteleden ter overweging en behartiging.

Wij laten na de vermelding dezer twee geschriften van boeles en schultz , die beide (sghultz namelijk, gelijk thieme zijn boek heeft omgewerkt) onze Hervormde Kerk bovenal op het oog hebben , eene eerwaardige slem volgen uit het midden der Kerk. Wij hooren haar in de Feestrede, ter gedachtenisviering van zijne vijftigjarige Evangeliedienst, gehouden op den zevenden October 1838, door g. van kooten , Predikant te Dordrecht. Deze rede hadden wij ook onder de Leerredenen of onder de Liturgiek kunnen vermelden, doch wij verkozen ze hier te