naam gebrek. — Veronachtzaming van de leerstukken van het Christendom. En waar leest wilberforce nu die leerstukken tan bel Christendom? In Engelsche stichtelijke boeken? In de Brieven Tan paulus? Of zelfs in Evangelieën? Hij leest ze in de geschiedenis van Jezus. Hetgeen iiess uit de Schrift aanwees, ziet wilberforce in de praktijk des Christens en legt hij voor deze praktijk uit. Heigeen hij schrijft is echter Teel te lang om in deszelfs geheel mede te deelen. Het komt hierop neer:

»Ziende op Jezus, zullen wij het best den pligt en het betamelijke leeren kennen van eene onvoorwaardelijke overgifte van ziel en ligcham aan den wil en de dienst van Godenz.

» Ziende op Jezus, zien wij de schuld der zonde in de levendigste kleuren afgeleekend en den afkeer, dien dezelve verwekt bij het volmaakt heilige wezen," enz.

»Ziende op Jezus, kunnen wij het beste leeren, hoe wij moeten opwassen in de liefde Gods," enz.

Ziende op Jezus, die zachtmoedig was en nederig» van hart, zullen wij ons het beste in den ootmoed onderwijzenenz.

Ziende op Jezus, die bet kruis heeft verdragen en de schande veracht, verwerpen wij de pracht en ijdelheden des levens, als kinderspeelgoed," enz.

Ziende op Jezus, volgen wij Hem, in onze gedachten, naar de woningen der heerlijkheid, waar Hij nog steeds leeft, vervuld met liefde en mededoogen voor ons," enz.

«Deze bijzondere leerstukken zijn het middenpunt onzer overwegingen; want wij zijn geroepen om het licht der kennis, der heerlijkheid van God in het aangezigt van jezus Christus te aanschouwen."