gens den Heer van oer vlis schijnt de Schrijver eea Jood, die in Egypte leefde, niet lang na den dood van juLius caesar. De Verhandeling zich voornamelijk met critiek heiig houdende, behoort meer tot de Letterkunde dan tot de Christelijke Godgeleerdheid, te meer daar het beek, waarover dezelve handelt, tot deze in geenerlei betrekking slaat, tenzij men oordeelen mogt, dat hetzelve bij de uillegging der Openbaring van joiianwes van eenige dienst zou kunnen zijn.

Hadden wij ten vorigen jare verscheidene stukken tol de uillegging des Nieuwen Verbonds betrekkelijk, en daaronder een bijzonder belangrijk oorspronkelijk werk over eenen Brief van paultjs te vermelden; niet voordeelig steekt daarbij dit ons Overzigt af; want geen enkel geschrift is ons geworden, dat bepaaldelijk Tot dit vak van Godgeleerde wetenschap behoort. Waarschijnlijk zou er toe kunnen gebragt worden een klein stukje, onder den titel Janteekeningen op de Openbaring van Johannes l5le Stuk, Utr. 183J. Doch het heeft ons niet mogen gelukken dit te zien te krijgen. Wij vermelden dan onder deze rubriek niet anders dan twee doctorale Dissertatieën, aan dc Leidsche Hoogeschool verdedigd, waarvan de eerste evenzeer lot de Christelijke Dogmatiek, en de tweede nog meer tot Bijbelsche en Kerkelijke Geschiedenis

zouden kunnen gebragt worden.

Dc eerste is een onderzoek naar en voorstelling van het begrip van Koningrijk der Hemelen, of Koningrijk van God of van Christus, naar de uitspraken en den geest van jezus christus zclven , door den Heer