$1

dier afstamt; ze voorzagen echter niet dat hij tot dierengewoonten kan hervallen. Bijgevolg kan ik in mijn uitspraak op geen wettekst steunen en moet mijn vonnis vellen volgens den geest en niet volgens de letter van de wet. Bijten is bijten. Als een hond een mensch bijt, dan is hij schuldig. Als een mensch een hond bijt, dan is hij even schuldig. Ladhu bekent. Hij verdient een boete. Ik verwijs hem daarom tot het betalen van de rekening van den veearts... Sommige verzachtende omstandigheden echter moeten in aanmerking genomen worden; onder andere én de onhebbelijke manieren van Shivajih én de schade door zijn geblaf aan de negotie van Ladhu berokkend. Diensvolgens oordeel ik dat Ladhu geen andere straf verdient. Kalipada Babu drage de onkosten van het proces. »

Zeg nu nog dat de Munsiff van Carh zijn naam niet verdient ! Voorwaar, hij is een Indische Salomon.

SLANGEN

Onze panterslang heeft haar vasten uit, zoo 'n strenge vasten dat er bij vergeleken die van een christenmensch of zelfs die van een Moslim maar kinderspel is. Veertien dagen geleden legde ze haar huid af en om die gebeurtenis te vieren, slokte ze een vette rat op. Sedert acht maanden had ze geen beet gegeten. Na die bewuste vette rat zijn er me al wat ratten en vogels van diverse pluimage denzelfden weg gegaan !

Van avond wou een adder van wel vijf voet, het noviciaat binnen. Pater Minister heeft haar met een stuk staal doodgeslagen. Nadien kreeg een novice het beestje in de gaten. De jongen keek schichtig : hij wist niet dat het ongure wezen onschadelijk was gemaakt. Pater Minister merkte de benauwdheid van den novice : « Breek het den ruggegraad, Frater ! » De novice liet het zich geen tweemaal zeggen en knuppelde er op los, op dat zielig ontzielde slangenlijf, tot hijzelf van het slaan mat was.

UIT HAZARIBAGH.

IHS