pen kunt gij niet. O ja, vóór eenige jaren probeerde een- Parijsche dokter de klier van een aap te enten op een mensch zijn lichaam, maar hoeveel oudjes heeft Dr. Voronoff daarmee verjongd P

Maar in Indië ! Hier bezitten we een onfeilbare methode om 's menschen afgeleefde lichaam weerom jeugdig te maken, in de eeuwenoude sjastra's (heilige boeken) van Hindostan aanbevolen en beschreven : kayakalpa, wat beteekent : lichaamsverandering, wedergeboorte, herschepping.

Waarom de Indiërs — ze verouwelijken veel vroeger dan Europeanen en sterven gewoonlijk jonger — zich zoo zelden aan een kayakalpa-kuur onderwerpen, is me een mysterie. Dat moet ik niet uitleggen, ik wil hier alleen maar bewijzen dat kayakalpa heel wat doelmatiger werkt dan apenklieren.

De oude Pandit

Gij leest de kranten, gij kent zeker Pandit Madan Mohan M laviya, den geleerden advokaat, vooraanstaanden Hindoe, kanselier der Hindoeïstische universiteit van Benares en in de National Party een der meest geduchte strijders tegen het Britsch Bewind. De Pandit is 76 jaar. Op onze rouwbrieven heet dat al een gezegenden ouderdom, en in Indië loopen ze niet dik, die tot zoo hooge cijfers geraken. Geen wonder dus dat de Pandit zijn haar wit was en zijn snor van dito kleur, dat hij tandeloos, hardhoorig en kortzichtig werd, dat hij gebukt ging onder den last der jaren en dat diepe rimpels zijn gelaat doorploegden, a la Conscience gezegd. Maar de Pandit verlangde nog lange jaren zijn land te dienen. In de sjastra's had nij veel over de kayakalpa gelezen, maar een schriftgeleerde, ingewijd in de geheimen van die kuur, kon hij nergens ontdekken.

ontmoet den wonderdoener,

Ten langen laatste ontmoette hij toevallig een zekeren Tapsiji Bishundas Udasi, een wondermensch, die zelf al driemaal de kayakalpa ondergaan had en heden 172 jaar oud is.

Ge moogt het gelooven als ge wilt, maar Tapsiji houdt vol dat hij de 172 bereikt heeft, want dat hij ten jare 1766 geboren werd,

IHS