Pater Delvaux achtereenvolgens onder de PP. Lodewijk Lettens en Pierre d'Alcantara.

Mandar, Lohardaga, reeds twee uitloopers van Dighia, die wortel schoten.

Scholen.

De geldelijke bijdragen van de christenen stelden den pastoor van Dighia in staat in de jaren '24-31 zestien kapellen bij te bouwen. Te Kundi rees een baksteenen gebouw met toren. Pater Sevrin, de toekomstige bisschop, toen schoolopziener voor Chota Nagpur, kwam op Kerstdag '32 de kapel inzegenen met er zijn drie missen te lezen.

In Maart 1925 gewordt Pater Bertrand een brief van Pater Johannes Baptista Bertels, penningmeester van de Bengaalsche Jezuïetenmissie, waarbij deze hem laat weten, dat een onbekende hem duizend roepieën (1 ) ter beschikknig stelt, te besteden aan een klooster voor Indische zusters. Twintig maanden later stond het klooster er en op 7 Januari '27 openden de zusters een meisjesschool.

Een jaar daarna wordt aangevangen met op de jongensschool ook middelbaar onderwijs te geven. In 1930 erkende de staat dit onderwijs al. De bloei der school was bijzonder te danken aan den ijver van den Oeraon Pius Xalxo, die, in 1894 geboren, na zijn priesterwijding op 30 November 1920 in Dighia kwam werken. De man smaakte het genoegen een gestadig toenemen van de schoolbevolking te mogen beleven :

100 jongens in 1927 150 » » 1928 259 » » 1929

Ook aan de verder afgelegen dorpjes der parochie werd vlijtig zorg besteed. In 1929 kregen op 16 schooltjes te zamen 379 scholiertjes les. Van hen waren 92 niet katholiek.

Opruiming.

Ruim dertig leden telt de Mariacongregatie, zeven jaar terug gesticht voor de vrouwen van in en rond Dighia. Hopelijk zullen

(1) Tegenwoordig over de elf duizend frank.

IHS