de verdrukkers zijner dienaren verdrukking, en de verdrukten verademing, want Hij komt met vlammenden vure, gerigte oefenende aan hen die God niet kennen en het Evangelie van Christus tegenstaan. Maar Hij komt niet minder om verheerlijkt te worden in zijne heiligen en verbazend in allen die gelooven (5). Want als Christus geopenbaard wordt, die hun leven is, worden ook zij, welke Hij bewaart tot zijn hemelsch Koningrijk, met Hem in heerlijkheid openbaar (6). Dit is een zalig uilzigt voor den Christen, dat hem bemoedigt en opwekt in den strijd des aardschen levens, dat hem den tijd zijner ontbinding, wanneer die ophanden is, met blijdschap doet te gemoet zien. Paulus zelf verkwikt en verheft zich er mede, hij heeft den goeden strijd gestreden, hij heeft den loop geëindigd, hij heeft het geloof behouden , en voor de toekomst is hem weggelegd de kroon der regtvaardigheid , welke de Heer, de regtvaardige regter, hem geven zal in dien dag, welken hij verwacht; en niet alleen hem, maar ook allen, die de verschijning van dien Heer hebben lief gehad (7).

(5) 2 Thess. I; 4—10. liet is eene treffende gedachte- de heerlijkheid van eramus is in zijne heiligen te zien , en in allen

Sloven, zal die heerlijkheid op zoodanig eene wijze aanschouwd worden, dat de wereld zich over Hem , zoo als Hij openbaar wordt in allen, die gelooven, zal moeten verbazen. Voorts kunnen wij aangaande den luister der verschijning en de schildering daarvan nog vergelijken 1 Cor. XV: 51 en 1 Thess. IV: 10.

(6) Col. III: 4. Verg. 2 Tim. IV: 18.

(7) 2 Tim. IV : 6—8.