Die Nachahmung der Heiligen in Theorie und Praxis. Von Max Huber S.J. Vierte und lünite, gekurzte Auflage besorgt von Michael Burgstaller S.J. Freiburg im Breisgau. 1926. Herder & Co. 618 blz. geb. M. 8.—.

Dit werk bevelen wij met nadruk aan, aan wereld- en ordegeestelijken alsook aan alle ontwikkelde leeken. De waarde van het werk ligt in de heldere uiteenzetting voor het beoordeelen en navolgen der heiligen en in de objectiviteit, die het boek kenmerkt.

Voor voorlezing in internaten, seminaries e.d. zeer geschikt.

V

Sponsa Christi, Schwester Maria Angelica von Jesus, Unbeschuhte Kameliterin (1893—1919). Nach ihren Aulzeichnungen. Mit Erlaubnis dés Karmel von Pontoise herausgegeben von M. J. v. Walterdori. Freiburg L Br. Herder & Co. 1926. 162 blz. geb» M 4.20.

Een nieuwe bloem uit den tuin van Carmel. Zooals de kleine H. Theresia teekende zij hare herinneringen op. Zij groeit op in Parijs en vertoont zich reeds in haar jonge jaren als pianovirtuose, waarna zij door den goddelijken tuinman in Carmels tuin van leliën overgeplant wordt. Het begenadigde leven van Zuster Angelica wordt dan verder verhaald.

Moge het velen stichten.

V

Das Jugendalter und sein Sinn. Eine Jugendkunde zur Grundlegung der Jugendlührung. Von Dr. Linus Bopp. o.ö. Professor an der Universitat zu Freiburg i. Br. Herder & Co. Freiburg i. Br. 1926. 340 blz. geb. M. 7.50.

Aan de schoolvrije jeugd wordt steeds meer aandacht geschonken. Dat ook op wetenschappelijke wijze gewerkt wordt om de karakteristieke eigenschappen van den puberteitsleeftijd vast te stellen is verblijdend. Problemen als jeugd en sport, jeugd en beroep, jeugd en zedelijkheid, jeugd en geloof, jeugdbeweging e. m. worden hier voorts aan de orde gesteld. De vrouwelijke

jeugd, de mannelijke jeugd, de jeugd van het land en die van de moderne groot-stad worden afzonderlijk besproken.

Voor al onze opvoeders — in den ruimsten zin — onmisbaar.

V

Pius XI. Rundschreiben über das Fest Jesu Christi des Königs und Apostolische Konstitution über die Ausdehnung des Jubilaums au! den ganzen ErdKreis. Freiburg im Breisgau. Herder & Co. 1926. 68 blz. M. 2.—.

Naast den latijnschen text wordt die in het Duitsch gegeven.

V

Schaflenslust und Lebenslreude. Ein Lesebuch für den jungen Kaufmann. Von Dr. Ludwig Baur und Franz Decker. Freiburg i. Br. Herder & Co. 1926. 462 blz. M. 4.50.

Het boek is bedoeld als leesboek voor handelsscholen en Hoogere Handelsscholen. Het bevat een keur van proza en poëzie en is met buitengewone zorg samengesteld. De schrijvers ontwierpen een model-indeeling en wisten daarna keurig te rangschikken.

Typografisch staat het boek als al het werk

van Herder op hoog plan.

Een boek, dat zijn prijs dubbel waard is.

V

De H. J. B. de la Salie en zijn paedagogiek door Pr. Wolters, nummer 30 der Opvoedkundige Brochurenreeks. Drukkerij R. K. Jongensweeshuis. Tilburg. 1926. 102 blz. ƒ1,30.

De bouwsteenen onzer Roomsche paedagogiek blijft Fr. Rombouts ijverig aandragen en onder zijn bezielend voorgaan weet hij genoeg medehelpers en helpsters te trekken. De onderhavige brochure teekent ons de H. J. B. de la Salie in zijn wording, in zijn volle groei en rijke ontplooiing. Aanbeveling voor de Opvoedkundige Brochurenreeks — bij het verschijnen van no. 30! — is overbodig. Wie zich als opvoeder —■ in school en jeugdwerk — daarop niet abonneert, kent zijn tijd niet!

V~7