doen kennen en van welke wij in het laatst des vorigen jaars het IIe deel ontvingen, Dordr. bij Lagerwey 1841. Prijs 2 dln. ƒ 6-00. Wij erkennen gaarne, dat wij onder hen behoorden , die naar 't vervolg van dit werk verlangden, dat wij het met ingenomenheid openden en dat wij ons in vele opzigten niet teleur gesteld vonden. Dit deel handelt bepaaldelijk over Christus en Christendom, handelt daarover met die belangstelling , dien eerbied voor 't ge/.ag des Bijbels, die bescheidenheid , vrijmoedigheid en verdraagzaamheid , welke in eene voorafgaande inleiding als de geest der Evangelische Kerk worden gekenschetst. Het zijn ja stichtelijke overdenkingen, maar die, in eene geregelde orde geplaatst, tevens een zamenstcl uitmaken van de meest kenmerkende stukken der Christelijke waarheid. Het eerste gedeelte, 't welk ten opschrift heeft Christus, begint met de voorstelling en ontwikkeling van de gronden , waarop des Schryvers geloof in Christus als den Zoon van God en den Zaligmaker der wereld berust, en beschouwt daarna Christus in 't algemeen als den roem en de vreugde van ons geslacht, in 't bijzonder wat Hij was en deed, nog is en doet, en voor alle tijden zijn en doen zal. Een tweede gedeelte, ten opschrift hebbende Christendom, beantwoordt de vragen, wat is bet Christendom, wat werkt het; beschouwt het daarna als algemeen en onvergankelijk, en eindigt met eene ernstige vermaning legen minachting of onverschilligheid omtrent hetzelve. Een derde stuk heet Christelijke Kerk , en ontwikkelt wat zij is, en welke de eenheid is, die in haar behoort. Terwijl eindelijk een vierde stuk , ten titel hebbende Sacramenten der Christelijke Kerk, op eene stichtelijke wijze over Doop cn Avondmaal handelt, en zoowel het