voor verschillende plaatsen weer verschillend zal moeten worden beantwoord.

Zoo moest men in Amsterdam overgaan tot de aansluiting bij het telefoonnet, wat jaarlijks een flinken post op de begrooting zet. In kleinere plaatsen kan men daar buiten. Een andere zeer belangrijke post van het

budget was eenige jaren die voor zaalhuur

voor de zittingsavonden.

Thans vervalt die post, omdat men de beschikking heeft over een zeer geschikte spreekkamer, die overdag reeds voor de Amsterdamsche Christelijke Jeugdcentrale werd gehuurd.

In vele plaatsen zal men in dezelfde gelukkige omstandigheid zijn.

De post bibliotheek kan tot een matig bedrag beperkt blijven als men met de Commissie van andere richting gebruik maken kan van een gemeenschappelijke bibliotheek.

Eén bij uitstek practischen raad mogen de rapporteurs hieraan nog toevoegen : bij de keuze van den adviseur eener commissie wachte men zich ervoor, daarvoor iemand

aan te wijzen, die door allerlei anderen arbeid reeds druk bezet is.

Zonder het verband met de sociale beweging te verliezen, hebbe de adviseur gelegenheid zich geheel aan dit werk te kunnen geven.

Vooral in de grootere plaatsen, maar ook in de districten, zal het werk zich kunnen uitbreiden zoo groot, dat het moeilijk door iemand in zijn vrijen tijd alleen kan worden gedaan.

Deze zaak moet echter nog groeien. Zou inderdaad blijken, dat deze arbeid te veel van één persoon vroeg, om geheel onbezoldigd in zijnen vrijen tijd te behartigen, dan zou naar de meening der Commissie er geen bezwaar tegen zijn, integendeel zou er alles voor te zeggen zijn, om voor de instandhouding van zoo'n belangrijk werk aan te dringen op steun uit de publieke kassen. ■

(w.g.) G. J. VAN DER PLOEG, Secr. van de Commissie.

LEESTAFEL.

Wegens overvloed van copie moet deze rubriek tot het volgend nummer overstaan.

UIT DE PERS.

Eenige paedagogisch psychologische overwegingen van belang voor de Beroepskeuze : Over dit onderwerp sprak Dr. H. G. Hamakers, redacteur van het Tijdschrift voor Ervarings-Opvoedkunde voor den Ouders-avond der Gooische Hoogere Burgerschool te Bussum. De Bussumsche Courant van 28 Mei bevat het navolgend verslag:

Het onderwerp beroepskeuze wordt, aldus spreker, steeds actueeler; het is zooveel omvattend, dat het ondoenlijk is om dit geheele gebied op één avond voor de ouders te behandelen. Het is daarom, dat ik mij ten doel stel, eenige paedagogisch-psychologische overwegingen te geven, die van belang kunnen zijn voor de beroepskeuze van de