werden daar tot priester gewijd, onder wie P. Constant Lievens S.J., zaliger gedachtenis. Dit « theologaat » was trouwens al een merkelijke verbetering, want te voren studeerden onze jonge lui zoo vlijtig als het ging, terwijl ze een handje toestaken, op het college te Calcutta.

Maar de paters kloegen, dat het er 's zomers toch wel al te drukkend heet was om ernstig door te studeeren en... de zomer duurt er zoomaar de vier vijfden van het jaar ! De oversten besloten : dan maar de bergen op. De missie had daar trouwens pas een groot college gebouwd te Darjeeling.

Pater Koch S. J., werd uitgezonden om te zoeken of er daar nergens op de hellingen en heuvelkammen geen lap grond te koop lag aan een schappelijk prijsje. Hij vond te Kurseong, omtrent halverwege tusschen de vlakten en Darjeeling, zoowat zestienhonderd meter hoog een mooi eigendom van zeven en veertig hectaar : een heel stuk berg. Meteen vernam hij dat de eigenaar, de radjah van Burdwaan, een aardig centje verspeeld had en schromelijk in nesten zat. Een eenige kans dus. Inderdaad, na lang onderhandelen en onzeglijk veel gekrabbel was het resultaat van Pater Koch's ontdekkingsreis : St. Mary's College, Kurseong, D. H. Ry.

naar het paradijs,

Kon iemand zich heerlijker ligging indenken ! Zuidwaarts glooien de bergen naar de vlakte toe, de wijde, de eindelooze, met haar oerwouden en haar jungles, haar velden en haar breede stroomen. Wat een begeesterend schouwspel voor jonge missionarissen, daarover uit te kijken en te weten, dat daar onder hen de missie zich uitstrekt en heel Indië. En noordwaarts kruipen de steile bergkammen op mekaars schouders al maar hooger, tot waar plotseling achter een breed ravijn een rij ruwe, forsche sneeuwtoppen — de nok van « het dak van de wereld » — boven de wolken uitsteken schitterend in de Oosterzon... Wat een omgeving !

En wat een lucht, scherp en zuiver. En wat een weertje, niet te warm en blijkbaar niet te koud. Er werd wel verteld, dat het er nog al eens kon regenen. Nou ja, zonder water kan je niet