toen hij geen secretaris van Mgr. Coethals meer was, had hij gehoopt als pionier in de missie te worden gezonden. Nu werd hij nog meer dan vroeger in bestuurszaken verwikkeld. Van den anderen kant had Mgr. Coethals kunnen vreezen door P. Crosjean verdrongen te worden, maar met zijn edel en eenvoudig karakter vond hij in P. Crosjean in plaats van een concurrent een onvolprezen medewerker. Alleen vreesde Monseigneur, dat de zes en dertigjarige P. Crosjean niet genoeg ondervinding zou hebben.

eeds na een half jaar had de vikaris ook de ijdelheid van dit bezwaar ingezien.

Van alle kanten ontving P. Van Reeth enthousiaste berichten over den nieuwen overste, die tegelijk secretaris van Monseigneur bleef als vroeger. Van P. Crosjean zelf kreeg hij nauwkeurige statistieken, waardoor hij nauwkeurig op de hoogte bleef van den vooruitgang en den grooten nood der missie. P. Van Reeth orga niseerde de missie-actie in het moederland en trachtte aan het vurigste verlangen van P. Crosjean te voldoen : vele en goede missionarissen naar Bengalen te sturen.

Intusschen maakte P. Crosjean groote, vaak kostbare plannen en zelfs trachtte hij ze uit te voeren. Allereerst de vernieuwing van het oude St. Xavier's college te Calcutta. Gewezen danszaal ad het door verbouwing en uitbreiding een ingewikkelden, onpraktischen vorm gekregen. Vroeger lag het wel gunstig in de Parkstreet m het Europeanenkwartier, maar toen minder Europeanen de lessen kwamen volgen en meer inlanders werden opgenomen, moesten veel leerlingen van zoo ver komen, dat ze liever een andere school bezochten.

Verbetering was dus beslist noodig. St. Xavier's opende een filiaal in het kwartier « Bow Bazar ».

Wat zijt ge van plan P

Als het eerste begin een succes wordt, schrijft P. Grosjean, dat hij een volledig nieuw college wenscht. Het zal hoogstens 600.000 roepieën kosten. « Wat zijt ge van plan ? » antwoordt de provinciaal verbaasd, « we hooren er nu pas voor het eerst van spreken. We vreezen, dat u een afgrond opent, dien we later niet