zich uit over zeven duizend vierkante kilometers aan den rechteroever van de Rio Magdalena, die in een breed bed stroomt tusschen de oostelijke en centrale bergketens van de Andes. Daar de rivier in een diepe vallei stroomt, is het er zeer warm, soms 36° C. in de schaduw, zelden beneden 24°. De voornaamste voortbrengselen zijn mais, tropische vruchten, yucca (een uit Noord-Amerika afkomstige sierplant). De Rio Magdalena is zeer vischrijk. De « bagre », die gedroogd en gezouten wordt uitgevoerd, lijkt veel op stokvisch.

Van de negen millioen menschen in Columbia behooren er 40.000 tot het eigenlijke missiegebied. Onder hen zijn ongeveer 20% negers, 15% blanken en een 65% mulatten, d. w. z. een vermenging van de twee eerste rassen. Bovendien vindt men er veel Syriërs, Libaneezen en Armeniërs, die gevlucht zijn tijdens de vervolgingen van de Arabieren en Turken. Wel noemen zij zich katholieken, maar onder het voorwendsel, dat zij tot den Oosterschen ritus behooren, laten zij wel hun kinderen doopen en vormen, maar doen verder niets aan hun godsdienst.

Wegens hun gebrek aan spaarzaamheid zijn de menschen zeer arm. Het geld, dat zij verdienen, is reeds den volgenden dag gansch uitgegeven. Hoewel zij weinig beschaafdheid bezitten, hebben zij veel eerbied voor de paters en aanhooren zij nederig de berispingen over hun slecht gedrag, ...al denken zij er niet aan zich te beteren. De negers zijn zoo liberaal in hun opvatting, dat in den volksmond neger-zijn en liberaal-zijn hetzelfde beteekent.

Hun godsdienst is vooral uiterlijk : zij houden van processies, litanieën, gebeden voor de overledenen, die evenals hun devotie voor O. L. Vrouw van den berg Carmel aan het bijgeloovige grenzen. Hun groote feesten zijn vaak slechts een middel om geld te verdienen met muziek te maken. Andere diep ingewortelde ondeugden zijn hun voorliefde voor sterken drank en hun verkeerde opvatting over het huwelijk. Toen de Compagnie in 1928 de missie op zich nam, was de regeering de paters gunstig gestemd, maar dat veranderde in 1930 met het bestuur van de liberalen. Daarom heeft de missie nog niet de vruchten opgeleverd, die men hoopte.