eerste bekeerde Bangala wonen. Van de missie is maar weinig overgebleven en het gebrek aan personeel geeft niet veel hoop voor de toekomst. P. Ancot staat te Sanda alleen voor een uitgestrekt, weliswaar dun bevolkt maar moeilijk gebied. Het Leger des Heils heeft hier veel kwaad verricht. Er moet beslist een hulppost met een flinke school worden gesticht...

Kisantoe.

's Avonds terug te Kisantoe, waar nu het eigenlijke bezoek begint. E. P. Provinciaal ontvangt een voor een de paters en de broeders, en bezoekt de voornaamste werken : scholen voor jongens en meisjes, werkplaatsen, steenbakkerij, den tuin van Broeder Gillet enz. Te snel gaat de tijd voorbij. Het is waarachtig ar Zondag geworden, 's Morgens de plechtige inzegening van de nieuwe klaslokalen en pedagogie door Mgr. Verwimp. Men zou zich in Europa wanen, waren daar niet die zwarte snoetjes, die warmte en — kenmerkende bijzonderheid van Kisantoe ! — die muskieten...

Op reis is er veel te doen. Maandagmorgen (8 Mei) vertrek per auto naar Lemfoe. Onderweg een halte te Kinlaw, waar E. P. Provinciaal de levendigheid krijgt te bewonderen van de zwarte bengels op onze dorpsscholen. Tot belooning ontvangen die een moussebal. Een eindje verder een kleinen omweg naar de « dipping » van Boko-Nzadi : een duizendtal dieren zal daar moeten passeeren. Broeder Cabriel heeft er het « kapitaal » van de missie gered van de zoo gevaarlijke teeken. We moeten aldra verder. Te Kimbi nog even de dorpsschool binnen, dan naar Kianika, dat al op het grondgebied van Lemfoe ligt. Een kort bezoek aan de modelboerderij van de Cadulac en dan, zoo vlug als het kan, naar Lemfoe, want de auto wordt er om half elf verwacht.

Lemfoe.

De leerlingen van de paters, de seminaristen en de jonge broeders staan er gereed en op het teeken van de trompetten der normaalschool en onder de muziek van de fanfare van het klein-