BHHiHHIUH

seminarie defileeren allen voor de lang verwachte gasten. Kennismaking met de paters, met de Broeders van 0. L. Vrouw van Oostakker en de Zusters van O. L. Vrouw.

Lemfoe is een der centra van de missie, dat misschien wel het voornaamste mag heeten. Daar is ten eerste het kleinseminarie : alle klassen van de humanoria met een zevende voorbereidende. De jongens maken er zulk een goeden indruk, dat men ze zou kunnen vergelijken met die van een Belgisch college, of liever met die van een apostolische school. Vroomheid, ijver voor de studie en... het spel laten op een heerlijke toekomst vertrouwen. De beproevingen, die op het seminarie zijn neergekomen, hebben het, om zoo te zeggen, « gelouterd » en den goddelijken zegen afgeroepen. E. H. Jean en de regenten staan de paters zoo goed mogelijk bij. E. H. Frangois is voor anderhalve maand vertrokken naar Moekila (in Kwango), waar hij den post bedient, terwijl P. De Ceulaer, de eenige priester, de streek van de Bapelende afreist. Waaruit blijkt welk vertrouwen wij hem waardig achten !

Het Kifrere gaat zoo goed als het maar kan. Verschillende broeders hebben reeds de tijdelijke geloften voor een jaar uitgesproken in de Congregatie van St. jozef, en Br. Pierre (van Ngidinga) heeft reeds die van drie jaar afgelegd. De ouderen geven les op de school, terwijl de jongeren nog studeeren. Moge God ook dit werk, een onontbeerlijke aanvulling van het seminarie, blijven zegenen.

Vlak bij staat de normaalschool, waar drie jaar lang de beste leerlingen van de missiescholen de noodige eigenschappen verwerven om het schoone apostolaat van moniteur te kunnen uitoefenen. P. Van Wing leidt de gasten in alle afdeelingen rond en hij heeft gelijk : het is de moeite waard.

Verderop het ontzaglijke leger van de meer dan duizend leerlingen van den eersten en den tweeden graad. Hier evenals in Kisantoe wijden zich de Broeders van O. L. Vrouw van Oostakker aan het onderwijs en de opvoeding van die jongens toe met een niets ontzienden ijver. Het schijnt, dat er in het vijfde studiejaar niet minder dan veertig zijn, die... naar het seminarie zouden