Gedurende twintig jaren hebben de paters sindsdien in de drie posten Algiers, Oran en Constantine duurzame resultaten bereikt.

Het is niet gemakkelijk nochtans voor de vier of vijf priesters, die met een broeder te Constantine en te Oran samenwonen, parochies te verzorgen, die vaak zoo groot zijn als een bisdom.

Te Oran heeft Pater Feraud een eigen wereldje van sociale werken : bureau voor werkzoekenden, tehuis voor meisjes, restaurant, bioscoopzaal die plaats biedt voor 800 toeschouwers, bibliotheek, godsdienstig en sociaal onderwijs, beroeps- en huishoudscholen ■—- met daarbij voor de jongeren een zomervacantiekolonie te La Louvesie in Frankrijk.

Te Algiers hebben onze paters een residentie en twee colleges, die een schoone toekomst te gemoet gaan. Ook Mohammedaansche ouders hebben voor hun zonen om een plaats verzocht, wat hun wegens den tegenstand van de katholieke kolonisten nog niet kan worden toegestaan... De voorafgaande kerstening van de kolonisten schijnt een voorwaarde te zijn voor de bekeering van de Mohammedanen.

ZUID-DOKOTA EN WYOMING

Over de St. Francismission onder de Sioex in de Rozenknopreservatie van Zuid-Dokota (V. st.) zie J. M., nr 25, blz. 370.

Het personeel bestaat er uit negen priesters, vijf scholastieken en twaalf broeders. Er studeeren thans ongeveer 400 kinderen, bijna evenveel jongens als meisjes. Van de 6.000 Indianen zijn meer dan de helft katholiek.

Een 170 km. westwaarts ligt de H. Rozenkransmissie, in 1888 gesticht. De communiteit telt er negen priesters, vier scholastieken en elf broeders. Ook hier volgen een 400 leerlingen de lessen. Hier leven een 8.000 Indianen, van wie de helft katholiek zijn.

Beide missies ontvangen van de regeering jaarlijks voor eiken leerling 125 dollar. De Sioex zijn te arm en de katholieken in de Vereenigde Staten al te zwaar belast, zoodat we zonder dien steun van den staat de missies zouden moeten opgeven en wij dus afhangen van het jaarlijks te hernieuwen contract met de regeering.

De afstanden zijn er zoo groot, dat de priesters vaak 150 km.