voordeelen, hem toegekend door eene uitspraak of eene regeling, is strafbaar met eene boete van ten hoogste 50 pond, terwijl de arbeider, die in hetzelfde geval om dezelfde redenen den dienst van den werkgever verlaat, strafbaar is met eene boete van ten hoogste 10 pond. Met eene boete van ten hoogste 50 pond, wordt bedreigd de werkgever, die weigert een arbeider in dienst te nemen, omdat deze al of niet lid van eene vakvereeniging is, en de arbeider die weigert te werken bij een werkgever, omdat deze al of niet lid is van een vakvereeniging. Dit maximum wordt verhoogd tot 500 pond, indien de overtreding wordt begaan door eene organisatie.

De wet verbiedt eene werkstaking of uitsluiting uit te lokken, er toe aan te moedigen of er aan deel te nemen, indien niet aan de volgende voorwaarden is voldaan. Bij de publieke diensten moeten partijen door den rechter tot eene bijeenkomst samengeroepen zijn. Is deze zonder resultaat gebleven, dan moet eene verklaring, dat tot werkstaking of uitsluiting zal worden overgegaan, 14 dagen te voren ter daartoe bestemde plaatse zijn ingeschreven. De daarmee belaste ambtenaar moet vervolgens eene geheime stemming onder werkgevers of arbeiders hebben gehouden en daarbij moet dan, de betrokken groep zich verklaard hebben vóór staking of uitsluiting. In de andere gevallen zijn voldoende de inschrijving en de geheime stemming, zooals die hierboven zijn aangegeven. Ingeval eene uitsluiting wordt geproclameerd in strijd met deze voorschriften, wordt de werkgever gestraft met boete van ten minste 1000 pond. In geval van staking in strijd met deze voorschriften bedraagt de boete voor den arbeider ten hoogste 50 pond. Is de overtreder lid van eene vakvereeniging, dan kan de rechter bovendien aan de vereeniging eene boete opleggen, tenzii deze al het mogelijke heeft gedaan om hare leden te verhinderen de overtreding te plegen. Pleegt de vereeniging zelf de overtreding, — hetgeen geacht wordt het geval te zijn, indien een vertrouwensman der vereeniging of de meerderheid der leden er aan deelnemen — dan wordt zij gestraft met boete van ten hoogste 1000 pond en kan de rechtbank de uitspraken vernietigen, die op dat oogenblik voor de leden dier vereeniging gelden. Verder wordt elke vereeniging, die tot ondersteuning van de eischen van bepaalde werkgevers, haren leden aanraadt of beveelt bepaalde arbeiders niet in dienst te nemen, schuldig geacht aan uitsluiting, onverschillig of deze inderdaad heeft plaats gehad. Indien eene vereeniging van arbeiders haren leden beveelt of aanraadt bij een bepaalden werkgever niet in dienst te gaan of te blijven, teneinde daardoor de eischen van bepaalde arbeiders te steunen, maakt zij zich schuldig aan werkstaking, ongeacht of deze heeft plaats gehad.

Eene bij de wet gevoegde lijst geeft de industrieën aan, waarop zij van toepassing is, terwijl eene tweede lijst in bijzonderheden de bevoegdheid en de procesorde van de rechtbank regelt.

KORTE BERICHTEN.

Apologetische Vereeniging „Petrus Canisius". — Het Bestuur der Apologetische Vereeniging „Petrus Canisius" meent zijn geloofsgenooten er op te moeten wijzen, dat niet-Katholieken, die kostelooze inlichting wenschen omtrent de leer en de gebruiken der Katholieke Kerk, zich schriftelijk of persoonlijk moeten wenden tot den Secretaris der Apologetische Vereeniging, Seminarie, Driebergen. Zij worden derhalve vriendelijk verzocht bij voorkomende gelegenheden andersdenkenden naar dit adres te verwijzen.

Het Bestuur der Apol. Ver. Petrus Canisius: D. A. W. H. SLOET, Voorzitter. W. L. S. KNUIF, Secretaris.

Sociale Week in Italië. — De Settimane Sociale van 2 5 October bevat het volgende bericht:

De Sociale Week der Italiaansche Katholieken, welke elk jaar door hun K. S. A. wordt georganiseerd, zal dit jaar van 30 November tot 7 December te Milaan worden gehouden en een waardig en edel slot vormen van de Constantijn-feesten.

De lessen, waarvoor reeds vele bekende sprekers hunne toezegging hebben gegeven, zullen worden gehouden in de zaal van het Oratorium van Sant Ambrogio, onder het eerevoorzitterschap van den Kardinaal-Aartsbisschop van Milaan.

Een Commissie reeds geruimen tijd geleden in het leven geroepen bereidt op de best mogelijke wijze deze groote gebeurtenis voor, waarnaar zoo levendig wordt verlangd en waarvoor de Heilige Vader een buitengewone belangstelling heeft getoond.

Het Programma van de Zevende Sociale Week der Italiaansche Katholieken zal in het einde van deze maand in alle zijne bijzonderheden worden bekend gemaakt.

Wij roepen de hulp in van alle onze collega's bij de dag- en weekbladen, opdat zij te midden der drukke verkiezingsbezigheden eenige oogenblikken mogen vinden om de medewerking in te roepen van alle onze vrienden, jonge lieden, studenten, bestuursleden, journalisten en priesters voor het Zevende Congres van Sociale Studie en Werkzaamheid; het eenige in het jaar dat ons allen bijeen brengt om te onderrichten en te leeren.

Hulp aan zuigelingen te 's Gravenhage. — Uit het pas verschenen jaarverslag der Vereeniging Hulp aan Zuigelingen te 's Gravenhage putten wij de volgende merkwaardige gegevens en wenken.

Het afgeloopen jaar onderscheidde zich bijzonder van het vorige door het groot aantal ernstig zieke en zeer verzwakte kinderen voor welke verpleging werd gevraagd.

Een buitengewoon groot aantal aanvragen om opneming van zieke kinderen moest dit jaar worden afgewezen. Men hoopt in het nu volgende jaar in staat gesteld te worden om maatregelen, te nemen waardoor in het vervolg aan meer aanvragen kan worden voldaan. Het aantal dit jaar ter verpleging opgenomen zuigelingen bedroeg 87, met 4396 verpleegdagen. Voor het eerst ingeschreven werden dit jaar 435 zuigelingen aan welke 4716 consulten werden verstrekt. Zoowel ten opzichte van de inschrijvingen als ten opzichte van de consulten weer een belangrijke vermeerdering van het vorige jaar., In, het geheel werd aan 113 van deze kinderen voor korter of langer tijd melk verschaft. Ook dit jaar is weer gebleken dat de moeders nog steeds veel te lang wachten, alvorens zij met haar kinderen bij de vereeniging komen. (Een klacht trouwens die door meerdere vereenigingen wordt geuit. RED.) Daardoor wordt het gevaar, dat de kinderen reeds zeer sterk in hun gezondheidstoestand geschaad zijn wanneer zij worden ingeschreven, zeer vergroot. 342 moeders kwamen voor het eerst met een kind bij de vereeniging; één echter reeds voor de zevende maal.

Kinderrijkdom onder de lagere Beambten. — In Duitschland verscheen kort geleden eene officieele statistiek over den kinderrijkdom der beambten, meer speciaal der postbeambten. Uit deze zeer interessante statistiek blijkt wederom duidelijk, dat de hoogere standen de minste, de lagere standen de meeste kinderen aanwijzen. De hoogere postbeambten in Duitschland hadden gemiddeld 1,7 kinderen, de midden-beambten 1,9 kinderen en de lagere 2,4 kinderen.

Verder toont de statistiek aan hoevele beambten drie en meer kinderen hebben.

Ook hier was de uitkomst verrassend.

Van de hoogere beambten 21%, de middenbeambten 23% en de lagere 39%. Inderdaad welsprekende cijfers.