en Limburg

VERSLAG

van de Provinciale vergadering, gehouden Donderdag 1 November, in het Protest.

Chr. Mil. Tehuis te Breda.

Om kwart voor elf opende de_ pres. G. Hakkers de vergadering. Liet zingen Ps. 119 : 1 en 8. Ging ons voor m gebed. Gelezen werd Romeinen 12.

In haar openingswoord werden we allen hartelijk welkom geheten. In 't bijzonder Prof. Dr K. Dijk en ons Bondsbestuurslid Annie Heukels.

Hierna zongen we het le en 2e couplet van ons Bondslied. De secretaresse las toen het verslag der vorige afd. vergadering en het jaaroverzicht. De penningmeesteresse bracht haar geldelijk verslag uit. Twee meisjes werden aangewezen tot het nazien der boeken.

Hierna las Janna Versluys haar inleiding over: „Onze verantwoordelijkheid". Ze zei daar o.a. in: Dit woord verbergt het woord „antwoord". Als wij behoren tot diegenen die God liefhebben dan moeten wij ook „antwoord" geven in ons leven. Ook op onze M.V. zijn we allen verantwoordelijk voor hetgeen daar verricht wordt. Of de sfeer in orde is. Niet de presidente alléén de schuld geven als er iets niet goed gaat, want ieder lid is verantwoordelijk voor de gang van zaken. Op deze inleiding, die mooi en duidelijk was, volgde geen bespreking. We gingen toen aandachtig luisteren naar de mooie declamatie van Hillie Stienstra uit Heerlen. Toen kwam de vragenwedstrijd. Vijftien vragen over B. en B. werden gesteld.

We zongen Ps. 146 : 1, 3 en 8, waarna we pauze hielden.

Na de gezamenlijke maaltijd werd om twee uur de vergadering weer heropend. We zongen Gezang 23 : 1 en 5. Ds B. Boelens, de afgevaardigde van de kerkeraad en enkele militairen werden welkom geheten. De zaal was stampvol. De uitslag van de wedstrijd werd door A. Heukels bekendgemaakt. De prijzen werden aan de drie winnaressen uitgereikt.

Hierna mochten we weer luisteren naar de prachtige declamatie van Hillie Stien-

S'prof Dr K. Dijk sprak toen over: „De vrouw' in Christus' kerk naar Christus' Evangelie". In deze tijd heeft de bewustwording van de plaats van de vrouw in de kerk weer vorm aangenomen. De _ H. Schrift laat ons in het O.T. reeds iets zien van de plaats der vrouw. Onder Israël stak deze uit boven die van de heidenwereld. In de heilshistorie heeft God steeds vrouwen gebruikt. Toen Jezus op aarde kwam werd de vrouw voor minderwaardig gehouden, maar God heeft het vrouwenleven opgeheven. Het Evangelie plaatst veel vrouwenfiguren op de voorgrond In de brieven van de Apostel Paulus staan veel vrouwen vooraan, die _ een taak hadden in de gemeente. Die zich gaven. Deze vrouwen streden met de Apostelen mee. Onder de Roomse tijd liep dat werk van de vrouw in de kerk langzaam terug, maar de Hervormingstijd bracht weer meer eerbied voor haar.

Na deze mooie rede hadden we een theepauze.

Op de vragen ter bespreking van de rede behoefde men niet lang te wachten. Niet minder dan 17 vragen werden gesteld.

Hierna declameerde Hillie weer voor ons.

Intussen werden ook welkom geheten Mevr. Boelens, Cor Korteweg Maris en Mevr. Witte.

Vervolgens deelde de presidente Ger Hakkers mee, dat Gien Boekhoven gekozen was tot nieuwe presidente van onze afdeling. Zij hoopte dat Gien getrouw haar werk mocht verrichten en dat de

M.V. haar van hun kant mochten helpen, want dan alleen zal 't goed kunnen gaan.

Hierna dankte Annie Heukels de presidente G. Hakkers namens de afdeling voor al haar werk. Ze zei o.a. dat het haar wel erg moeilijk zal vallen om zich los te maken van het verenigingswerk, omdat dit werk een deel van haar leven is geworden. Ze hoopte dat God haar ook in haar verdere leven nog tot een zegen wilde stellen. De presidente dankte Annie hartelijk voor deze woorden en nam toen afscheid. In veel opzichten heeft het verenigingswerk haar bijzonder veel gegeven. Ook voor haar persoonlijk geestelijk leven. Namens de afdeling bood Annie Heukels haar nog een bouquet bloemen aan.

Hierna hadden we samenzang onder leiding van Mevr. Boelens. Mooie liederen en canons werden ingestudeerd.

De presentielijst werd getekend.

De presidente dankte verder nog allen die deze dag hadden meegewerkt.

Ds Boelens sprak het slotwoord. Hij haalde daarin aan: De Kamerling reisde zijn weg met blijdschap, want hij had zijn Bijbel leren kennen. Wij moeten ook leren luisteren naar de Bijbel. De waarheid daarvan. Dan zullen wij ook met blijdschap door 't leven gaan en een zegen voor anderen zijn.

Hierna zongen we: ,,Eén Naam is onze hope" en Ds Boelens ging ons voor in dankgebed. De presidente sloot de vergadering, die zéér geslaagd mag geheten worden.

Met hartelijke groeten, jullie

*lie van Beek.

over: ,,Het ontstaan van het Nieuwe Testament". Scharnegoutum zorgt voor declamatie en M.V. ,,De hand aan de ploeg" voor een kerstverhaal.

Met hart. groeten van jullie secr.

Grada Obbink.

Kring Tholen hoopt 6 Dec. kringvergadering te houden in Bergen op Zoom. Inleiding: ,,God regeert de wereld", B. en B. no. 30 van 17 Nov. '50, door Anna Jacoba Polder. Verder zang en declamatie. Komen jullie allemaal? We beginnen kwart vóór acht. S. de Kok, secr.

Kring „Charlois" e.o. Op 30 November a.s., 's avonds 8 uur, hopen wij onze kringvergadering te houden in de voorzaal van de Vlietkerk. Riet Kool zal dan een inleiding houden over: „De Eredienst". Adri Hardenbol en Mar ja Klein zorgen voor een bijdrage. Wij rekenen er op dat alle leden deze avond aanwezig zullen zijn. Teuni Voogt, secr.

Kring Grotegast e.o. zal haar kringvergadering wegens omstandigheden niet houden op Donderdag 13 Dec. 1951, doch op Donderdag 3 Januari 1952. H. Ytsma.

Beste Kringbestuursleden,

Nog even aandacht voor de vergaderingen van Kringbestuursleden te Zwolle en Almelo.

De eerste vergadering wordt gehouden D.V. op 22 November a.s. in Almelo, des avonds om 7 uur, in het gebouw ,,Obadja", naast de Gereformeerde Kerk.

Deze vergadering is bedoeld voor de Kringen: Twente-Centrum-Oost, TwenteWest, den Ham en Hardenberg.

De tweede vergadering is te Zwolle, D.V. op 1 December a.s., des middags om 3 uur, in de zaal van de Zuiderkerk, voor de Kringen:Zwolle, Ommen, Lutten, Zwartsluis en de Noord-Oost-Polder.

Op de beide vergaderingen hoopt Tine Riemersma, ons Bondsbestuurslid, voor ons te spreken over de moeilijkheden van de Kring.

Komen jullie dus maar met al je vragen en problemen betreffende de Kring op de proppen.

Tot ziens dus in Zwolle en Almelo.

Jullie komen toch allemaal? Anders stuur je maar een plaatsvervangster.

Annie Zwijnenberg, 2e secr.

L/S\

W-:-, ,,:5S) l/nixir \ rr\m

Krin Winsum e.o. vergadert D.V. gecombineerd met „Ring Winsum" op Donderdag 6 December, 's avonds half 8, in „Rehoboth" te Winsum. Voor ons zal dan spreken Dr L. Praamsma van Groningen met als onderwerp: „Waarom rechtzinnig". De entree is weer ƒ 0,50. Voor een bijdrage zorgt Winsum B. Tot ziens!

Jullie secr.

Kring Scharnegoutum e.o. We hopen onze Kerstavond te houden op Maandag 10 December, om 8 uur, in Aere Perennius te Sneek. De heer Dl' Bolhuis zal spreken

Prachtige geschenken

voor de December-maand.

Sint Nicolaas zingt! En lepelt!

Is er voor het gezin, voor je vriend of vriendin wel een blijer geschenk dan een mooie liederenverzameling ? Daar heb je niet alleen voor jezelf plezier van, maar ieder, die meezingt, breng je er mee in de beste stemming.

Om kort te gaan: bestel voor St Nicolaas en voor het jaareinde de bundel „Zing!" In uitstekende bruin linnen band, met goud opdruk, ronde hoeken. 145 liederen van allerlei genre.

De prijs is nog onbegrijpelijk laag: ƒ 3,90 per ex.; 2 tot en met 5 ex. è, ƒ 3,75; 6 en meer ex. ƒ 3,60. Ben herdruk wordt véél duurder.

Er is1 een herdruk van de tekstboekjes verschenen. Ingenaaid per ex. ƒ 0,60; 2 tot en met 5 ex. a ƒ 0,55; 6 en meer ex. a ƒ 0,50.

Bij elke bestelling voegen wij een mooie, internationale bladwijzer in vijf talen.

Wil je nog meer kiezen ? Denk dan eens aan de prachtige Witte-Heilepeltjes è, ƒ 1,50.

Alle bestellingen aan het Gereformeerd Jeugdcentrum, Huis ter Heide (U.). Girono. 525300.