KORT VERSLAG van de afd.bestuursvergadering, gehouden 8 Mei 1953, in een zaal van de S.S.Kerk te Rotterdam.

De presidente opent de vergadering, leest 2 Petr. 1 : 1—11 voor en gaat voor in gebed.

Allen, maar het nieuwe best.lid voor Kring Gorkum, Mien van der Giessen uit Gorichem in het bijzonder, worden welkom geheten.

Na het lezen van de notulen en 't behandelen van een vraag n.a.v. een Kringwijziging worden de verslagen van gebrachte M.V.-bezoeken uitgebracht. Als 10 best. leden hiertoe gelegenheid gekregen hebben is het al zo laat, dat de rcsterende 2 moeten wachten tot een volgende vergadering.

Behalve de 2 vacatures in Rotterdam is het afd.bestuur nu voltallig. Roelie Bos, die 20 Mei hoopt te trouwen, neemt afscheid van ons. Zij wordt bedankt voor 't werk dat zij in onze afdeling heeft gedaan.

Ons Bondsbestjid Geer Akkerhuis dankt met ons en Nel sluit de vergadering.

De beide Bondsbest.leden, de alg. Bondssecretaresse en alle afdelingsbest.leden, waren op deze vergadering aanwezig.

Hannie Brouwer, 2e secr.

VERSLAG van de Huishoudelijke vergadering op Zaterdag 2 Mei, in het Bogermanhuis te Utrecht.

Anny. Littooy opent de vergadering om drie uur. We zingen Ps. 66 : 1 en 10 en zij gaat ons voor in gebed, nadat we gelezen hebben 1

Cor- 12- , *

Dan heet zij onze spreekster, Mevrouw v. Alkemade-Kwakkelstein, hartelijk welkom, evenals Fem Jansen van Beek die als gast bij ons is en Rie van Doorn.

Er zijn 25 M.V.'s vertegenwoordigd. . ,

Anny wekt ons in haar openingswoord op om, nu allerwegen de achteruitgang zichtbaar wordt dicht naast elkaar te staan. Om als leden van Christus' lichaam samen onze zaak te dienen.

We zingen daarna ons Bondslied, dat gevolgd wordt door de jaarverslagen Onze provincie telt nu 940 leden, dat is 85 minder dan verleden jaar. De propaganda naar binnen en naar buiten vraagt ieders hulp. ... , ,

Rie Gootjes laat zien hoe fijn het is als de contributies geregeld binnenkomen. Er is een batig saldo van ruim ƒ 385,—, waardoor we in staat zijn dit jaar weer een presidente-conferentie te houden.

Als we Gezang 93 gezongen hebben, komt het onderwerp van Mevr. van Alkemade: ,,Brood en Spelen".

Nadat spreekster eerst uit de historie laat zien hoe gevaarlijk het is wanneer de zucht naar vermaak en ontspanning alles beheerst, komt zij tot deze tijd. ..

Het probleem van de vrijetijdsbesteding is hier aan verbonden.

Wij moeten niet vergeten dat al onze tijd Gods tijd is en dat we er verantwoordelijk voor zijn hoe we die gebruiken. Christus geeft ons in de Bijbel het voorbeeld van een werkend leven met ontspanning en eens zullen wij in de Hemel de volmaakte vreugde hiervan kennen.

In de theepauze die volgt op dit referaat komt Ds Warner. Hij vertelt ons over de zendingsactie.

Door de oorlog is er veel veranderd en we kunnen geen zendingszuster meer uitsturen. Nu is er een plan om een tehuis voor werkende vrouwen en meisjes op te richten in Semarang. Hieraan is grote behoefte en het is een mooi zendingsobject. Of jullie daaraan mee willen werken. De afgevaardigden vinden het een fijn plan en beloven hun M.V.'s ervan te vertellen.

Ds Warner zal ons op de hoogte houden met de gebeurtenissen en oppert ook nog het idee van een correspondentie met dit tehuis. Hier zullen ongetwijfeld ook liefhebbers voor zijn.

Het is intussen zes uur geworden. Onder de gezamenlijke broodmaaltijd is het helemaal niet stil, want er zijn acht Kring-groepen gevormd die druk bezig zijn hun juist verkregen opdracht te verwerken.

Na de maaltijd genieten we dan ook allemaal van een leuke improvisatie-wedstrijd, waarbij Kring Floribunda, Kring Doorn en Kring Utrecht resp. de eerste, tweede en derde prijs veroveren.

Het is dan half acht en we moeten plaats maken voor een nieuwe vergadering. Rie van Doorn gaat ons voor in dankgebed.

Onze laatste bestuursvergadering werd 29 April gehouden.

We hebben toen de rapporten besproken van de bezoeken die er toen gebracht waren. Er werd verder besloten een soortgelijke enquête te houden als de Jongensafd. zodat jullie die tegemoet kunnen zien. Vergeet niet dat we alle lijsten terug verwachten.

Cor Nieuwboer.

MAARN (U.).

Het mooie Maarn geniet in toenemende mate de belangstelling van hen, die bij het Geref. Jeugdwerk en bij de Evangelisatie-arbeid betrokken zijn. Dat komt (gelukkig!) ook uit in verhoogd kerkbezoek.

In verband met de beperkte ruimte in het kerkgebouw, doet de kerkeraad het vriendelijk verzoek aan de leid(st)ers: Als U met een club of groep Uw vacantie of een week-end in Maarn-Maarsbergen denkt door te brengen, geef dan s.v.p. tijdig (liefst een week tevoren) van Uw voorgenomen kerkgang bericht aan Ds R. v. Mazijk, Ted. Visserweg 2A (Tel. K 3432283). Er worden dan plaatsen gereserveerd of, zo nodig, extra diensten ingelast.

Het bekende lied ,,Veilig in Jezus armen" vond zijn oorsprong in de Verenigde Staten. De titel en de eerste regel luidden ,,Safe in the arms of Jesus." Het vers werd gedicht door Fanny Crosby, geboren in 1820. Nog maar zes weken oud, werd zij tengevolge van een verkeerde behandeling voorgoed blind aan beide ogen. Ondanks haar gemis werd zij een gelukkig en opgewekt mensenkind. Al jong bleek haar gave voor het schrijven van verzen. Na haar veertigste jaar schreef zij zeer vele geestelijke liederen, waarvan ,,Veilig in Jezus armen" een der meest bekende geworden is.

BELANGRIJKE MEDEDELING.

De Nederlandse Zendingsraad organiseert in de week van 3—8 Augustus te Lunteren zijn interkerkelijk Zendingsjeugdkamp,

toegankelijk voor jongelui van 16 tot 35 jaar „j„„

Degenen, die verleden jaar het Zendingsjeugdkamp bijwoonden, zullen dit bericht zeker met vreugde begroeten. Een aanbeveling om zich dit jaar op te geven zal voor hen niet nodig zijn. Speciaal voor hen, die verleden jaar niet aanwezig waren, willen we hier over dit Zendingsjeugdkamp nog iets mededelen Na de bijbelstudie volgt een korte ochtendlezing. In kleine discussiegroepen wordt daarna het zojuist gehoorde J?esPr°k® ' Eventuele vragen en opmerkingen worden later in de morgen door de inleider beantwoord. , , ,, .. .

De middaguren zullen worden besteed aan wandel- of fietstochten, slipjacht. Zendingsopdrachtenspel, etc. De deelnemerskosten bedragen ƒ 27,50 per persoon, waarvan bij aanmelding ƒ 5,— als inleggeld wordt gestort.

VOLLEDIG PROGRAMMA:

Voorzitter: Ds H. A. C. Hildering.

Bijbelstudie: Mej. Dra M. J. Schenkeveld.

Ochtendlezingen: „, ...

Dinsdag 4 Aug.: Dr J. Verkuyl: De wereld waarin wij leven. Woensdag 5 Aug.: Mr C. B. Bavinck: Oosterse Kerk en jeugd der Kerk

Donderd. 6 Aug.: Ds H. A. C. Hildering: Wegwerkers gevraagd. Vrijdag 7 Aug.: Algemene Discussie.

Avondlezingen:

Israël, door Ds Fr. Kuiper. t . .

Java, door Mejuffrouw Arsiah Tjokrowidjojo.

Folders met aanmeldingsformulier en alle inlichtingen kunnen worden aangevraagd bij de Nederlandse Zendingsraad, Herengracht 368, Amsterdam. , .

Opgaven tot deelname worden eveneens gaarne hier ingewacht.