ontwerp, dat als vergoeding moest dienen voor de teleurstelling over het onthouden van de bekrachtiging der Kroon op het door beide Kamers aangenomen Wetje-Marchant. Het ministerieële ontwerp lokte van verschillende zijden kritiek uit en ook ons orgaan heeft het zijne daartoe bijgedragen. Bij Regering en Kamers werd geadresseerd om aanmerkelike verbeteringen erin aangebracht te krijgen en door het amendement-Ketelaar en vooral dat van de heer Van der Molen is de Wet van 23 Februarie 1918 zodanig geworden, dat ze inderdaad aan menigeen een aanzienlike rijzing van het schamel loon verzekerde.

Een poging van de heren De Savornin Lohman c.s. om de salarissen van de biezondere Onderwijzers op hetzelfde peil te brengen als die hunner openbare kollega's leed schipbreuk, niettegenstaande de krachtige drang door de voorstanders van het Biez. Ond. op de Kamer uitgeoefend en de steun van de meerderheid in het Algem. Salariscomité. Ook hierin heeft de Unie zich niet onbetuigd gelaten.

Toch eindigt, wat de vooruitzichten op betere salariëering betreft, dit jaar niet zo hopeloos en troosteloos als het zich aanvankelik liet aanzien. Immers de Troonrede van 17 September beloofde ons de finantiële gelijkstelling in de naaste toekomst, nog vóór een algehele herziening der L.O.-wet.

Echter, ook dan zijn we er nog niet! Krachtig zal er geageerd moeten worden, willen we de onderwijzers een beloning zien toegekend, waarop ze krachtens het gewicht van hun ambt en het maatschappelik niveau, waarop ze staan, aanspraak kunnen maken. Dat onze Uniebazuin daarbij geen onzeker geluid zal doen horen, behoeft zeker geen nader betoog. Ook in dit opzicht verwachten we veel goeds van de instelling van een Ministerie van Onderwijs, waarvoor door verschillende verenigingen, onder welke ook de Unie, verleden jaar een krachtige aktie gevoerd is.

Intussen heeft de redaktie van de wet van 23 Febr. ons aanleiding gegeven tot het leiden van een onderzoek naar de meest gunstige wijze, waarop zij geïnterpreteerd kan worden. Onze 2e sekretaris heeft dit werk voor zijn rekening genomen. Overstelpend veel klachten over beweerde onjuiste interpretatie kwamen in ; verschillenne konferenties ten Departemente werden gehouden en in ons orgaan worden de leden geregeld op de hoogte gehouden van de gang van zaken.

Tot alle schoolbesturen in ons land weid in Junie een