steund met een adres van het Dageliks Bestuur, dat aandrong op verhoging van 't minimum, sneller bereiken van 't maksimum, verkleining van de hoofdaktemarge en gelijkstelling met de toekomst-onderwijzers. Een en ander was door een viertal tabellen toegelicht.

Begin Januarie werd een konferentie gehouden tusschen een delegatie uit het Dageliks Bestuur en een uit ons Hoofdbestuur, waarin van beide zijden erkend werd welke fouten een goede onderlinge verstandhouding hadden bemoeilikt en overwogen, hoe betere samenwerking kon worden verkregen. Deze konferentie heeft verhelderend gewerkt en op ons zilveren feest kon de voorzitter van het Christelik Nationaal Vakverbond een hartelik en vriendschappelik woord doen horen, dat getuigenis gaf van de waardering, die ons streven bij het bestuur der vaksentralen heeft.

In het begin van Augustus is opnieuw gekonfereerd over het vraagstuk onzer salariëring en de onderwijsparagraaf in het sosiaal-politiek program van het Christelik Nationaal Vakverbond. De onderhandelingen over deze punten zijn bij het afsluiten van dit verenigingsjaar nog niet geëindigd. Van de resultaten zullen onze leden dus uit het orgaan moeten kennis nemen.

Wij vertrouwen, dat in onze kringen nog meer de ogen zullen opengaan voor het belang, dat wij hebben bij een goede samenwerking met de Christelike Vakbeweging. Onze afdelingen zullen zich meer dan tot nu toe moeten verstaan met de Christelike besturenbonden. Ook ons nieuw ouderblad, in welks redaktie de sekretaris van het Christelik Nationaal Vakverbond zitting heeft, is een bindmiddel, niet alleen tussen school en huisgezin, maar tevens tussen Unie en Vakbeweging die beide in school en gezin een belangrijke plaats innemen.

* *

Hiermede menen we aan het einde van ons verslag te zijn gekomen. Nog altijd zijn er mensen, die beweren, dat de Unie niets doet. Wij vrezen, dat ze zozeer in dit vooroordeel zitten vastgeroest, dat ook het overzicht hierboven gegeven, hen niet zal kunnen genezen. Voor hen schreven we dan ook niet in de eerste plaats, 't Is ons genoeg te weten dat we naar ons beste kunnen getracht hebben door middel van onze Unie de Christelike klasse-onderwijzersstand weer een Stuk omhoog te brengen. Dat we daarbij wel eens