We moeten vooruit en ieder lid moet daartoe medewerken. Op onze Algemene Vergadering zullen we met elkaar ook deze kwestie onder het oog moeten zien en trachten het daarneen te sturen, dar het volgend jaar weer een stijging in het ledental te zien geve.

Onder de 9 kollega's, die ons door de dood ontvielen, willen we hier in 't biezonder gedenken onze vriend J. P. Vring die als lid van het Hoofdbestuur jarenlang de funktie van Penningmeester der Unie vervulde en als sekretaris van het Algemeen Salariskomitee een der voormannen was in de strijd voor onze positieverbetering.

2. Donateurs.

Hun aantal klom van 262 op 283, een stijging dus van 21 een getal, dat voornamelik te danken is aan hen. die zich bij een benoeming als hoofd van de ledenlijst op die der donateurs deden overschrijven. We tellen er tans 228 in Nederland, ! in België, 40 dn Oost-Indië en 14 in Zuid-Afrika.

3. Afdelingen.

In Arnhem en Ridderkerk kon het korrespondentschap worden omgezet in een afdeling zodat we er tans 44 tellen. Het afdeiingsleven vertoonde over het algemeen een inzinking, die we moeten trachten te overwinnen in het jaar dat voor ons ligt. Enkele afdelingen blijven flink volhouden en leveren het bewijs, dat er niet slechts arbeid genoeg te doen is, doch dat men die ook krachtig wil aanpakken. Aangedrongen wordt op geregeld samenkomen, het plaatsen van agenda's en korte verslagen in de C. O. en vooral het getrouw bezoeken der vergaderingen.

Qekombineerde vergaderingen, gelijk Utrecht cn Zeist een keer deden, werkt ook animerend. Aan alle afdelingen werd, in verband met de door v. Duyvendijk ter Algem. Vergadering gehouden lezing, een sirkulaire gezonden met het doel richting ie geven aan ons streven. Amsterdam herdacht haar vijfentwintig-jarig bestaan. Op de vergadering, waarin dit feit feestelik werd herdacht vertolkte de sekretaris de wensen van het Hoofdbestuur voor deze „oudste dochter."

4. Korrespondentschappen.

Nieuwe korrespondentschappen werden niet ingesteld. Wel wordt de splitsing van enkele overwogen, terwijl in sommige met een weinig voortvarendheid wel de omzetting in een