behandeld: de begroting, ingediende voorstellen en wat verder op de agenda voorkomt.

Het Hoofdbestuur is gerechtigd tot het uitschrijven van Buitengewone Vergaderingen.

Wanneer minstens 3 afdelingen of 40 leden een gemotiveerd voorstel indienen tot het houden van een buitengewone ledenvergadering is het Hoofdbestuur verplicht daarover een referendum uit te schrijven.

Ereleden en Donateurs hebben toegang tot de Algemene Ver gaderingen en hebben een adviserende stem.

Art. 14. Over zaken op de agenda voorkomende, beslissen de Algemene en Buitengewone Vergaderingen der Unie op de wijze, omschreven bij Huishoudelik Reglement.

Voor de urgent-verklaring van niet op de agenda voorkomende voorstellen wordt een meerderheid vereist van % der aanwezige leden.

8. Referendum.

Art. 15. Alle voorstellen, waarover bij hoofdelike stemming een beslissing wordt genomen, zijn aan bekrachtiging door middel van een referendum onderworpen.

Dit referendum wordt binnen twee maanden na de bedoelde vergadering uitgeschreven.

Over dringende zaken, die zich in de loop van een verenigingsjaar voordoen, kan het Hoofdbestuur eveneens een referendum uitschrijven.

Deze referendumbiljetten worden in het orgaan der vereniging afgedrukt, en moeten binnen 14 dagen aan het sekretariaat worden toegezonden.

9. Geldmiddelen.

Art. 16. De inkomsten worden verkregen door:

a. kontributies der leden;

b. bijdragen van donateurs;

c. vrije giften en legaten;

d. renten der fondsen;

e. toevallige baten.

De finansieƫle aangelegenheden worden verder bij Huishoudelik Reglement geregeld.