nog wel enkele onbeantwoorde vragen overblijven. Indien ze zich hiermee echter tot ons Hoofdbestuur wenden is dit steeds bereid hen in 't orgaan of in particulier schrijven te woord te staan.

Wellicht ook vinden we later gelegenheid in enkele vlugschriften deze te behandelen. Nu was het er ons om te doen de lezers onze strijd te doen zien als een kamp voor vrijheid gn recht.

Wie het met ons eens is, dat hier een ideaal wordt nagejaagd, welks verwezenliking de onderwijzer op de plaats brengt, welke hem toekomt, behoort zich bij ons aan te sluiten, want alleen de Unie heeft zich dit doel gesteld.

Ga — indien ge nog geen lid zijt — nu niet te rade met hetgeen „men" van de Unie zegt. Ge kunt er zeker van zijn, dat diezelfde „men", die U zoveel bedenkeliks van de Unie weet te vertellen, achter uw rug om, U ook weer tegenover derden min of meer zwart maakt! En bovendien is het dwaasheid, om uw licht over de Unie te gaan opsteken bij onverschilligen en tegenstanders!

Neen, lees onze Statuten en in 't biezonder art. 2, 3 en 4. Neem kennis van ons Werkprogram! Dan weet ge wat de Unie is en wat zij wil.

Hiermee stemt ge in?

Welnu, overwin dan uw onverschilligheid, uw aarzeling, uw ongemotiveerde vrees!

Luister eens naar de woorden van de vroeger zo bekende en ook in onze kringen geëerde inspekteur J. C. Fabius, die aldus pleitte voor Uw zelfstandigheid:

De onmisbare gegevens voor goed onderwijs zijn zelfvertrouwen en besef van verantwoordelikheid bij de onderwijzer; beide gaan te loor, als hij gestaag iemand naast zich heeft, die niets doet dan hem kontroleren.

Bedenk, wat zowel uw persoonlik belang en uw belang als korpslid vordert en neem plaats in de gelederen der Unie.

Haar strijd worde uw strijd.

Versterk uw solidariteitsgevoel en uw gevoel van persoonlike veiligheid. Bij ons geldt het: één voor allen en allen voor één!

Sluit U daarom bij de Unie aan, of — indien ge die stap reeds hebt gedaan — betoon u dan steeds meer een levend lid uwer organisatie en wek voortdurend anderen tot aansluiting op.

DOE HET NU!