Tapijten en Gordijnstoffen.

Ruime keuze in

Tapijten, Karpetten, Vloerzeilen, Linoleum, Behangselpapier, alle soorten Gordijnen, enz.

Voor het Behangersvak net en bekwaam personeel aanwezig. — Onder aanbeveling

M. FOBKA,

(8296) Utrechtsehestraat 85 bij de Kerkstraat.

D E

DICHTWERKEIT

VAN

J. J. A. GOEVERNEUR,

2 Deelen beslaande 528 Bladzijden druks in Post-Octavo.

Prijs 90 Cent voor het geheele Werk.

De 2 Dealen gebonden in één nood linnen Prachtband, verhooging 50 Cents. INHOUD VAM" DEEIi 1. Mina's eisch. De brug. De vallende ster. Jan de Rijmer aan Bilderdijk. Het vliegend schip. Winteravondlied. De Pelgrim. Brief aan een vriend, die mij zijne verloving meldde. Jan de Rijmers eerste tocht naar den zangberg. Mijn vaderland. Aan mijne verloren pijp. De bloem. Jan de Rijmer soldaat. Des zangers nachtwake. De stille ronde. Mijn bloemperk. De Novembernacht. De oogst. Des krijgmans droom. Reinier en Adelheid. De reis van patei Augustijn. Jan de Rijmers tocht en terugtocht. Jan de Rijmer aan de Groninger Studenten-Almanak. De cholera. Koffiepraatjes. Jan de Rijmer profeet. Het geleide van den ouderdom. Moederliefde.

Vier vrienden. Het sterkste. Lief en leed. Een paar. Piets opinie. Veel en weinig. Twijfelachtige trouw. Lentefestijn. Het nieuwe jaar aan alle wenschenden. Géén nieuwjaarswensch. Vaders antwoord en moeders antwoord. Lentebloempjes. Goede raad. Doe er 't uwe toe. Scheepvaart. De vier temperamenten. De zwaluwen gaan. In April. Meisje en vrouw. Valsche steenen. Het voorjaar. Vragen en antwoorden. Een poedel uit galanterie. Leips natuurbeschouwing. Blijheid. Och hoe verkeerd.

Wien neem ik? Pas opl Wenk. Aan Z. M. onzen geëerbiedigden Koning Willem III. Kaboutermannekes. De moeder aan den dood. In memoriam. Het publiek. Jan de Rijmer en zijne prinses. Eigen haard. Hij en zij. Jan de Rijmers huwelijksaanvraag. Eene alledaagsche historie. Alleenspraken. Eene romance. Spreekwoorden. De beste groet. Mijn kind. Ook nog vuil in huis ? Zoo gaat het als men ouder wordt. Fersoenlijkheid. Een meisje in deze dagen. Grootmoeder en kleindochter. Damesmodes. Het Kinderbal. Klacht eener kermiszangeres. De sprokkelaars. Ouderwetsch. De twee reizigers. Het heden. De schoonste schilderij. Troost. Dames- en Heerenportretten. De nieuwe Goliath. Juist contrarie! Aan eene jonge Dame. Dom. Klein Huisraad. Een Italiaansche nacht. Alles en niets. Mijn troost in donkere uren. Thuis. 1857. Geld en goed. Rood en bleek. Blinde verliefdheid.

INHOUD VAKDEEL 2. Hoe? Wat? Wie? Waar? Sprokkelingen. Aan mijne vriendin N.N.

Heer, gij zijt groot! Baden. De zieke aardappels aan het publiek. Moderne huishouding. Op den Rijn Troost in den winter. Juffrouw Gans op 't bal. Zonneschijn en nevel. Aan Willem III. Een oud wordend Poëet aan Mei 1861. In 't album van eene lieve jonge Dame. Een simpel woord. HoffMalzextractiana, etc. De oudste dochter. De Friesche taal. De geschiedenis en de vrouw. Asschepoester: Modern verklaard. Op, bij of met mijn eigen en anderer photographisch portret. Groote schreeuwlijkerds. Uitgelicht! Eens bedrukten huisvaders bede. Wie ben ik, dat....? De Huisvriend aan Jan Holland. Gaan en komen. Bloemen tusschen 't koren. In zake van vrijen en trouwen. Domme invallen. Taalkundige vragen en opmerkingen. \\ at vang ik aan met zes en vijftig katten!

Eene Damesvisite. Bonbons. ]\a het bal. Twee beeldjes uit Italië, 1870. De lustige kermismuzikanten. Het fabriekskind. De vrienden van den doode. De oud vrijersbent. Hoe langer zoo liever. Feestliedjes Ubbo Emmius. 's Konings bezoek bij den ouden Heü H. Kohier. Het laatste glas. Signalement Een aspirant Ridder van den Kouseband. Aan Prof. Hofstede de Groot. De Koning te Groningen. De Rouwtijding. Aan Lucie. De knapste Graaf. Op den heugelijken intocht van onze lieve Heerens Studenten. Puntrijmen. Aan Prinses Hendrik der Nederlanden. Winterwandeling. Aan een Meerle.

Geen verzoening. Uit mijne portefeuille. De Bloemengaarder. Jan de Rijmer geridderd De Sint Valentijns-Vrouwenorde. Aan Ravena. Hei Gebed. Twee temmig. Oom Brombeer. Uit vroegere dagen. Albumbladen. Tweeërlei tranen. Schuldig en onschuldig. Liever. 01—10. Groen Het verliefde meisje. Vrouwen en bloemen. Vrijerij op het land. Allerlei. Het Volksgezang. De zon brengt het eens aan den dag. Napoleon. Spreu.;en. H>f arme nichtje. De Gouden Engel. Sappho. Adams ontwaken. De Reuzen en de Dwergen. Zwar e Dagen, 's Dichters roeping. Wijlen mijn kameraad De gevaarlijke barbier. Waar blijft mijn geld? I. campo vaccino. Dante Alighieri. De rechtspraak. Een regenachtige dag. Luk en onluk. De droomen van een arme. De oude waschvrouw. De eerste walpurgisnacht. Van 't boompje, dat andere bladers wou. Van 't boompje, dat niet op zijne plaats wou blijven. Troost bij een invallenden regen. Kiiaap Olof. Moeder en stiefmoeder. Oosterlingen.

Eene geuzenwake in 1572. Telegraphische berichten. Een vrijerijtje op Helgoland. In 't Gebergte.

Heele en halve armoe. Vraag eener vijftienjarige. Opvoedingsregelen. Hymne. Hebt lief elkaar' Geregen paarlen. Ze hadden content moeten wezen. Hans Fortuinig. De Huisduivel. Westslavische volkspoëzie. Jan Gersteman. Gezelschap en vriendenkeuze. De late gast. Waar de nacht toe is. De drie Toovenaars. De duivel der tobberij. De drenkeling. De roos van Jericho. De klok deivreugde. Koning en zijn narren. Geduld. Koninginne Lente's holïourieren. De dood van 't oude jaar. Mij dorst.

AMSTERDAM. Bureau Amsterdamsche Courant.

TTNIPMETHODE.

/ die in korten tijd door zelfoefening

/ het maatknippen wenschen te lee-

I ren; met 53 figuren, door JOH.

lm STAAL. Om het iedere dame te

1 doen bezitten, is de prijs slechts

ft f 1.50 per postw. of in postzegels.

I Mej. POORTMAN,

-I~S- ÏE NAALDWIJK.

NB. Door tal van Dames aanbevolen. (8469)

ERSTORD

zult gij siaau uy ue oncvaiigsi van het pakket, dat Franco toegezonden wordt na toezending van f 9.90 aan het Magazijn DA COSTA, Jacob van Lennepstraat 21

Het is dan ook alleen om ruimte to maken voor nieuwe bezendingen. Ie. 1 Karpet, rood en zwart 2 El lang.

2e. 1 rood en zw rt Tafelkleed,

zuiver wol, 2 bij 2. 3e. 3 paar witte Dameskousen. 4e. 3 paar Diamant zwarte Dameskousen.

5e. 2 witte Keper Dames onderpantalons.

Ce. 2 Graslinnen Dameshemden.

Extra lang.

7e. 6 Linnen Dames Zakdoeken. 8e. 1 zwarte kanten Damesdas. 9e. 1 paar prachtig Dames Handschoenen gekleurd of zwart. 10e. 1 zijden Das.

Haast U, want meer dan 500 pakketten worden niet afgeleverd. Naar buiten na ontvangst van postwissel.

PS. Winkeliers verzoeken wij 's morgens voor 9 uur te komen. ZONDAGS GESLOTEN. (8539)

3 Oent

de El; prima qualiteit JALOUSIEBAND, per stuk van 50 meter f 4.50. (8426)

CHRISTIAAN ANNFGARN,

Paleisstraat hoek Singel.

MELK""

SUIKER voor Maaglijders en Kinderen,

in Stopflesschen van % en !/]0 Kilo k !)0 en 20 ct, Pakjes van % ons 12>£ ct. Men verwarre niet die in Bussen, in flesschen is veel zindelijker, en dus vrij van bacteriën.

J. Gr. ELSMANE,

(8346) Van Wnnslraat 56.

J. KLEIN Jzn.7"

Brood-, Beschuit- en Kleingoedbakfeer, beveelt zich steeds vriendelijk in ieders gunst en recommandatie aan. Hngo de Grootkade 2, bij do Raamkerk. (6844)

P. MOEN G.Pzn.,

Lange Nieze! 17,

in Borstelwerk, Sponsen en Zeemleder, Pak-, Kantoor- en Naaigaren; genaaid en geweven Jaloeziënband. (8306)

STARK's Tandpoeder, verkrijghnai 20, 80, 40 ea 100 c.