behouden, om die plaats of plaatsen aan te houden! zoolang zij zulks begeeren.

en eindelijk, dat eene zoodanige regeling worde in het leven geroepen, waarbij ook de leden der tegenwoordige Kerk A in de gelegenheid gesteld worden, door vrijwillige doch vaste bijdragen in de behoeften van den kerkedienst te helpen voorzien.

8°. Voor de buitengewone huwelijksbevestiging zal niet méér geëischt worden dan tien gulden, als vergoeding der daarvoor te maken onkosten, en voor het overige zal zij geheel gelijk zijn aan de gewone.

9°. Ten aanzien van de beurtenregeling der predikanten, waarvan het recht tot vaststelling bij den Kerke raad blijft berusten, moet de eenmaal aangenomen rooster gevolgd worden, en van alle noodig geachte afwijking aan den Kerkeraad rekenschap gegeven worden.

10°. Het wordt wenschelijk geacht, dat de ouderlingen en diakenen, ook wanneer zij geen dienst hebben, toch in hetzelfde kerkgebouw, als waarvoor zij bij hun dienst zijn aangewezen, aan de samenkomsten der gemeente deelnemen op de voor hen bestemde plaatsen.

C. "VVat betreft het verschil in regelingen voor den Kerkeraad.

4°. De ouderlingen en de diakenen worden gekozen voor den tijd van vier jaren. Elk jaar treedt bij beiden een vierde gedeelte af, doch de aftredenden zijn terstond herkiesbaar.

2°. De mansleden der gemeente zullen medewerken bij het formeer en van een gr os tal voor de verkiezing van ouderlingen en diakenen.

3°. Ouderlingen en diakenen, die herkozen worden, zullen niet weder bevestigd worden, tenzij en voor zoover één of meerderen der herkozenen dit alleen voor zichzelven begeeren.

4°. De kerkeraadsvergadering zal elke week gehouden worden, en wel des Donderdags avonds, nadat vooraf de Huishoudelijke Commissie zitting heeft gehad; het scribaat en het subscribaat blijft geregeld, zooals dit nu bij Kerk B gebruikelijk is.

5°. In den vereenigden Kerkeraad worden op de lijsten der predikanten, der ouderlingen en der diakenen, deze allen geplaatst naar het aantal hunner dienstjaren hier ter plaatse, en bij gelijken diensttijd naar hunnen ouderdom.

6°. De tijd van op- en aftreding van ouderlingen en diakenen wordt bepaald op den laat sten Zondag van Februari.

7°. De opening en sluiting der kerkeraadsvergaderingen zal geschieden op de oude manier der Gereformeerde Kerken, d.i. alleen met het daarvoor bestaande Formuliergebed.

8°. Er zal op den Algemeenen of Breeden Kerkeraad vóór de bediening van het H. Avondmaal onder de leden der vergadering Censura morum gehouden worden.

9°. Als kerkelijk zegel zal gelden het aloude zegel van de Gerefo r meerde Kerk te Amsterdam.

D. Wat betreft het verschil in regelingen voor de Diaconie.

1°. De eene week zullen afzonderlijke vergaderingen van wijkdiakenen, en de andere week zal de Algemeene Diaconale Vergadering gehouden worden.

2°. Zij die onderstand aanvragen verschijnen persoonlijk in de wijkvergadering der diakenen, die het recht hebben in dringenden nood te helpen; over zulke aanvragen leveren de wijkdiakenen een schriftelijk rapport in bij de diaconale vergadering, welke over het al of niet inwilligen of continueer en van de aanvrage en over de vaststelling van het bedrag beslist.

De uitreiking der liefdegaven zal plaats hebben in de kerkgebouwen of wijklokalen, en zal slechts bij uitzondering kunnen geschieden aan de woningen der armen; blijvende ook deze uitzondering ter beoordeeling van wijkgecommitteerden der Diaconie.

3°. Aan de scholen die thans door eene der beide Diaconiën geldelijk gesteund worden, blijft het bedrag van den thans genoten steun gewaarborgd; met dien verstande dat voor beide soorten van scholen de diaconale steun per kind zal berekend worden; en dan voor beide gelijkelijk; en niet tot een minder bedrag, dan hetgeen thans reeds wordt uitgekeerd.

E. Wat betreft het verschil in regelingen voor werkzaamheid in de gemeente en voor kerkelijk opzicht.

1°. Eene verdeeling in negen wijken aan te nemen, en voor ieder van die wijken één der dienstdoende predikanten aan te wijzen.

2°. De bestaande wijkcorporatiën te handhaven, met aanstelling vanwege den Kerkeraad, en, voor zoover noodig, nieuwe instructiën voor dezen gemeentelijken arbeid vast te stellen, en daarbij duidelijk te stipuleeren, dat deze broeders geenerlei ambtelijke rechten of bevoegdheden bezitten.

3°. (Het in dit punt genoemde, betreffende de toelating tot het H. Avondmaal, is reeds geregeld, doordat de kerkeraad van Kerk B besloten heeft te dien aanzien de gedragslijn van Kerk A te volgen, zoodat hierover niets meer is voor te stellen).

4°. Ingevolge het besluit der Generale Synode machtige de Ke rke ra ad van KerkA. de bestaande commissie van beide tot hiertoe van die Kerk uitgaande scholen; a. een plan te ontwerpen en voorstellen te doen, voor eene zoodanige regeling, waarbij ook die scholen voortaan niet meer van de Kerk maar van de ouders uitgaan, onder toezicht des Kerkeraads; en b onderhandelingen aan te knoop en met de bestaande Vereeniging voor lager onderwijs op Gereformeerden grondslag, om te beproeven de beide genoemde scholen bij die Yereeniging te doen aansluiten,