GEMENGDE LANDBODW-BERICHTEN.

eenige ervaringen worden medegedeeld, betrekkelijk den Coloradokever opgedaan. Daarin wordt o. a. beweerd, dat het zeer gemakkelijk is den Colorado-kever uitte roeijen. De schrijver wijst daartoe op het feit, dat deze kever na zich inden zomer in tallooze menigte te hebben vertoond, in het volgende voorjaar slechts in gering aantal verschijnt. Dit verschijnsel moet worden verklaard uit de omstandigheid, dat het laatste en grootste broedsel toch, nit gebrek aan voedsel in den herfst, niet tot ontwikkeling komt en sterft. De kever overwintert immers niet inden worm van larf of pop, maar als geheel ontwikkeld iusekt. Voorts kunnen de larven, die uit de in het voorjaar gelegde eijeren voortkomen, slechts op de aardappelplant uitgroeijen. Nesten worden dan ook alleen op deze plant of onkruid gevonden. Het zoeken en uitroeijen van den kever in het voorjaar is aldus geene zware taak. Wanneer de vernietiging van den kever in Amerika zooveel bezwaren opleverde, was dit toe te schrijven aan het gebrek aan strafbepalingen, zoodat men vrijheid had een kever te dooden of niet. Eenvoudige strafwetten in dit opzicht, door al de staten van N.-Amerika uitte vaardigen, zullen eerst dan worden ingevoerd, als de kever zich in alle staten zal hebben vertoond hetgeen het geval nog niet is en als er dus gebrek aan aardappelen begint te ontstaan. Dooreen deskundige, welke de Köln. Zgt. raadpleegde, werden deze gegevens in hoofdzaak bevestigd. Ook hij meende, dat de vernietiging van den Colorado-kever het best in het voorjaar geschieden kan, vooral omdat het beter is de ouden dan hun broedsel onschadelijk te maken. Ten slotte gaf de bedoelde specialiteit als zijn gevoelen te kennen, dat door de veerkracht der autoriteiten en bij de werkzaamheid der bevolking de nieuwe landplaag zich niet blijvend in Duitschland zal nestelen. [Arnh. Ct,) ADVERTENTIEN. Prijs per regel 20 Cent. Oplaag 6000 Ex. LABORXtORÏUM VOOR Wetenschappelijke Onderzoekingen te Breda. Directeur: P. Gr. STEEN SM A. ONDERZOEKINGEN op het gebied, der ïïpine, Pathologie, Pin», enNijVerheid, Monsters worden franco verzocht; rapporten franco toegezonden. De nieuwe Tarieven, in werking tredende 1 AUGUSTUS 1877, zijn vanaf heden op aanvrage gratis verkrijgbaar.