INVLOED VAN DESNENBOSSCHEN,

open veld heeft 757 m.m. water ontvangen, terwijl de grond in het bosch slechts 471 m.m. water ontving. Indien men echter aan den eenen kant bedenkt, dat een gedeelte van de uit den afval der dennen gevormde plantenaarde 1.9 gewigtsdeelen water vasthoudt, terwijl een deel zand der vlakte slechts 0.25 vastlegt, en aan den anderen kant, dat de verdamping in het bosch tengevolge van de beschutting der hoornen en de bedekking dei mossen zes maal geringer is dan buiten het bosch, dan komt men tot het besluit, dat de boschgrond meer vocht bevat dan de opene. Eindelijk werden er nog waarnemingen gedaan omtrent de verdamping in het naaldhoutbosch, in vergelijking met die in het loofhoutbosch en men heeft bevonden, dat onder de dennen de verdamping veel sneller was. (Compt. rend.) GEMENGDE LANDBO UW-BERICHTEN. Te Ghicago zijn in 1875 en 1876 meer dan £ millioen varkens geslacht ter verzending. Naar Europa gaat uit Ghicago jaarlijks ruim 270 millioen ponden spek. Zijn nu deze cijfers in menig opzicht verbazend , niet minder treffend is het bericht, dat volgens de opgaven van het departement van landbouw te Washington inde laatste 12 maanden niet minder dan 400,000 varkens, vooral in Illinois, .'lowa, Missourie en Indiana, aan eene soort van cholera gestorven zijn, waardoor een geldelijk verlies van 20 millioen dollars geleden is. Om te verhinderen, dat boter, die eenigen tijd in vaten blijft, bij verzendingen of in pakhuizen, door het hout een onaangenamen smaak krijgt of ten minste inden omtrek van het vat haar eigeuaardigeu geur verliest, wmrdt ineen Duitsch blad [Altpr. Zeil.) aangeraden, de vaten inwendig met eene dunne laag waterglas te voorzien. Is deze laag goed droog, dan is nog eene herhaling dezer bewerking raadzaam. Deze laag moet natuurlijk volkomen droog zijn voor dat de boter in het vat gedaan wordt. Het waterglas is een onkostbaar middel, dat bij eiken drogist te krijgen is. Door den Heer Georges Schwartz, rozenkweeker te Lyon, is, ter vergadering van de Lyonsche tuinbouw-associatie van 23 .1 ulij 1.1., ingezonden o. a. een nieuwe zaailing in bloei, door hem Souvenir de la Reine des Pays-Bas genoemd. Het moet eender donkerste van de tot heden bekende rozen zijn. (Sieboldia.)