11. Plantenziekten, Schadelijke Dieren.

Fransen, J. J. Verslag van de onderzoekingen betreffende de iepenziekte en iepenspintkevers, verricht op het laboratorium voor entomologie van de Landbouwhoogeschool te Wageningen gedurende het jaar 1935 en de verbreiding van Ceratostomella ulmi (Schwarz) Buisman door den wind. Wageningen, H. Veenman & Zonen, 28 blz. (Comité inzake bestudeering en bestrijding van de iepenziekte). Niet inden handel. Imms, A. D. Recent advances in entomology. 2nd ed, p. 443. London, Churchill 1937. _i ss. Jennes, J. Vijanden van azalea en knolbegonia. Leuven, Uitg. van den Bel, gischen Boerenbond. 1937. 106 blz. 20 fr. McKinney, H. H. Mosaic diseases of wheat and related cereals. 22p. U.S. Dept. of Agri, circ. no. 442, Wash. D. C. Gov’t Pr. Off. 1937. sc. Packard, C. M. and Benton, C. How to fight the chinch bug. 2ip. Farmers buil. no. 1780. Wash. D. C. Gov’t Pr. Off. 1937. 10c. 14, Diversen. Bentin, L. Drei Jahrhunderte Tabakhandel in Breinen. Stuttgart, u. Berlin, Kohlhammer 1937. 518. R.M. 1.50. Helm, R. Deutsche Erntebrauche. Leipzig, Bibliogr. Inst. 1937. 40S. 20 81. Abb. R.M. —.90. Klewits, F. Prof. Dr. Ernahrungslehre für Jedermann. Stuttgart Enke 1937- 60S. R.M. 1.60. Ongevallen inden landbouw. ’s-Gravenhage, Alg. Landsdrukkerij. 9 blz. (Overdruk uit het centraal Verslag der arbeidsinspectie) 1936. ƒ o. 10. <— > Openbaar gemaakte octrooiaanvragen. betrekking hebbende op Land- en tuinbouw en zuivel. No; 78767, Ned. kl. 45c. S. Eldevik, te Fannrem, Noorwegen. Grasmaaimachine, waarbij aan den voorkant van den binnenschoen van den vingerbalk een wiel is aangebracht, dat draaibaar is ineen vlak evenwijdig aan dat van de loopwielen, tusschen den binnenschoen en den binnensten vinger van den vingerbalk. N0.78487, Ned. kl. 45c. L. M. van Bunningen, te Uithoorn. Maaibak voor een maaiauto of soortgelijke maaimachine, waarbij de vingerbalk is verbonden met een raamwerk, dat zoodanig aan de machine is of kim worden verbonden, dat het, bij het stuiten van den vingerbalk tegen een hindernis, de motorkoppeling kan uitschakelen. No. 76376, Ned. kl. 45g. Silkeborg Maskinfabrik Zeuthen & Larsen, te Silkeborg, Jylland, Denemarken. Machinaal gedreven karnkneder, met een drijfwerk, door middel waarvan de walsen bij het kneden met twee of meer verschillende snelheden kunnen worden gedreven. C' – ► Boekbesprekingen. Het raadsel der lepenziekte, door Dr. S. Broekhuizen. De literatuur over de iepenziekte is in tijdschrift- en courantenartikelen, publicaties vroeger van den Plantenziektenkundigen Dienst, thans van het lepenziekte-Comité, enz. zeer verspreid. Daardoor kunnen velen, die zich voor die veelbesproken ziekte interesseeren, er niet dan fragmentarisch van tijd tot tijd iets over lezen; bovendien is men vaak gedwongen oudere publi, caties op te zoeken, die niet altijd gemakkelijk te verkrijgen zijn. Het is daarom toe te juichen, dat inde bekende Libellenserie der fa. Bosch en Keumng te Baarn een boekje is uitgegeven, geschreven door Dr. S. Broekhuizen, waarin in kort bestek (het telt slechts 40 bladzijden) een volledig overzicht over de geschiedenis der ziekte, haar oorzaak, haar verbreiding en de er tegen te nemen maatregelen wordt gegeven. Daar het