\uldig vei deelde partij (kwarten methode) hoogwaardig materiaal door verschillende vooraanstaande instituten zeer belangrijke verschillen inde diverse extractgehalten werden gevonden. Eén en ander natuurlijk ook een gevolg van de moeilijke rotenonbepaling, die door de verschillende instituten niet alle op dezelfde wijze werd uitgevoerd. Dit voorbeeld geeft echter een juist beeld van de groote moeilijkheden, welke de waardeering vaneen partij derriswortels inde handel zal kunnen ondervinden. Het is langzamerhand gewoonte geworden wortelpartijen voor export bestemd, te doen vergezellen vaneen certificaat, afgegeven dooreen daartoe bevoegd Instituut, als bijv. het Laboratorium voor Scheikundig Onderzoek te Buitenzorg voor zoover het betreft partijen afkomstig uit Nederlandsch-Indië, waarop voorkomen vochtgehalte, aetherextract en rotenongehalte. Laat een volgend kooper een partij, welke door zoo’n certificaat gedekt is, nogmaals analyseeren dooreen ander Instituut, dan bestaat voorloopig nog maar zeer weinig zekerheid, dat dan een overeenkomstige waarde wordt gevonden. Het is betreurenswaardig, dat de rotenonanalyse nog niet zoo is gestandaardiseerd, dat één bepaalde methode overal ingang heeft gevonden. Verschillen bij het overanalyseeren gevonden, behoeven meestal niet te worden toegeschreven aan veranderingen inde percentages aetherextract en rotenongehalte inde partij zelve, maar het zijn analyse verschillen. Het is reeds uit verschillende onderzoekingen gebleken, dat wortels goed gedroogd op een koele donkere plaats opgeborgen jaren goed kunnen blijven. Poeder moet afgesloten van de lucht bewaard worden, aangezien anders achteruitgang plaats vindt. Zoolang de prijs van derriswortel hoog blijft kunnen gehakte derriswortels zeer mooi verpakt worden inde normale thee- of rubberkist, waarbij afhankelijk van de dikte der wortels 40 tot 60 kg per kist kan worden verpakt. Waarschijnlijk lijkt het echter, dat dergelijk duur verpakkingsmateriaal (rond ƒ 1.20 per kist) op den duur met gehandhaafd kan blijven. M.i. kunnen goed gedroogde gehakte wortels even goed verpakt worden in‘ dubbele goenizakken. Welke wijze van verpakking zich ten slotte zal handhaven zal ook in hooge mate afhankelijk zijn van de vrachtprijzen, die de scheepvaartmaatschappijen zullen vragen voor de diverse kingen. Naast de hierboven vermelde kwestie van het heffen van invoerrechten op het klaar gemalen poeder, is de verwerking van wortels tot poeder in het productieland weinig aantrekkelijk. De producent is genoodzaakt om een kostbare installatie aan te schaffen, waarin de vermaling, vooral van hoogwaardig materiaal, zeer lastig is gebleken. Wortels met een aetherextractgehalte beneden 20 % van het drooggewicht leveren in het algemeen weinig of geen moeilijkheden op. Komt men daarboven, dan nemende moeilijkheden snel toe, omdat als gevolg van het hooge gehalte aan harsachtige bestanddeelen de molens verstopt raken en vastloopen of in brand vliegen. De moeilijkheden zijn echter niet onoverkoombaar en kunnen worden voorkomen door het kiezen van de geschikte werkwijze. De moeilijkheden, die bij de maling ontstaan, zijn in hoofdzaak