PB.AOHT-A N E M O N E.

ter markt brengen. Het is deze, zelfs in haar geboorteland tamelijk zeldzame bloem, die sedert eenige jaren inde kuituur opgenomen is. Deze prachtige anemonevorm, waarvan eene afbeelding hierbij gaat, verdient ongetwijfeld een afzonderlijken naara en wij zullen daarvoor den naam van anemone fulgens behouden, die haar door den Hr. Gay gegeven is. Een van de groote voorrechten der pracht-anemone is, dat ze zeer vroeg in ’tjaar bloeit, wanneer de volle grond nog , slechts zeer weinig bloemen geeft en vooral geene bloemen van zoo rijke en krachtige kleur. Om bijkans zeker te zijn om van deze anemoon van de maand Januari af bloemen te hebben, welteverstaan, dat het niet onafgebroken vriest, is het voldoende dat men de klaauwen in den loop van Augustus plant; weldra heeft de eerste ontwikkeling van den groei plaats en reeds in September en October vertoonen zich eenige bladen, en zoodra de groote kou voor zachter weder begint plaatste maken, beginnen de bloemen zich te vertoonen, aanvankelijk pen voor een, daarna overvloediger, totdat ze eindelijk inde maanden Maart en April den grond geheel bedekken. Inde eerste helft van Mei houdt de bloei in het klimaat van Parijs op, althans wat dein den herfst inden grpnd gebragte planten betreft; kort daarna beginnen de bladen geel te worden en de plant gaat tot haar tijdperk van rust over, dat echter slechts kort duurt, daar het gewoonlijk inden loop van Augustus eindigt, wanneer ook de groote zomerdroogte ophoudt. Deze bijzonderheid van anemone fulgens van bijkans onafgebroken door te groeien, indien men haar inden grond laat, belet niet, dat de klaauwen haar levenskracht in drogen staat maanden, zelfs jaren lang behouden; wij hebben er krachtig zien groeien en rijkelijk bloeien na gedurende. 18 maanden droog bewaard te zijn geweest, en die, welke in Juni of Juli uitgedaan zijn, kunnen zeer goed eerst in Maart of April van het volgende jaar geplant worden. In dit geval wachten de planten zelfs den winter niet af om te bloeien; niettegenstaande de nabijheid van haar jaarlijkschen rusttijd willen zij voor de groote hitte al de toestanden van haar groei doorloopen; zij brengen weldra bladen en bloemen voort en verwelken en verdroegen slechts eenige dagen later dan dein den herfst geplante. Wel is waar duurt de bloei niet zoo lang als inden winter, de bloemen zijn minder fraai en iedere bijzondere bloem duurt slechts twee of drie dagen, in plaats van acht of tien zooals in ’t begin van het jaar. Men kan zeggen, dat alle gronden voor de pracht-anemoon passen, mits dat ze goed gemest zijn; maar bovenal bemint zij een gezonden zavelgrond en eene eenigzins beschaduwde en beschutte plaats. Indien