PRACHT-ANEMONE.

men haar onder deze omstandigheden inden nazomer plant, en haar gedurende de strenge kou met eenig droog strooisel dekt en in ’t voorjaar met goed vergane mest bestrooit, kan men zeker zijn van gedurende 3 of 4 maanden een aanhoudenden en overvloedigen bloei te verkrijgen. Deze voorzorgen zijn voor het welslagen dezer teelt niet onmisbaar; maar zij bevorderen haar in hooge mate ; er zijn weinig planten die de daaraan bestede zorgen zoo rijkelijk beloonen als de anemone fulgens. De schoonheid harer bloemen en de tijd, waarin zij aankomen geven (haar eene wezenlijke waarde voor de bloemisten en ’t zou ons zelfs niet verwonderen, dat men door er eenige meerdere zorg aan te besteden er in slagen zou ze zelfs in het hart van den winter te verkrijgen. Wat deze plant het meest vreest is overmaat van vocht; zonder te lijden verdraagt zij eene drooge kou van 7 tot 8° C.; maar van den anderen kant spilt zij ligtelijk bij gebrek aan licht. Inde maand Februari duurt iedere bloem acht tot tien dagen, maar zij opent zich niet dan wanneer de zon helder schijnt of althans niet te zeer bedekt is. Afgeplukt en in water gezet, openen zij zich daarentegen bij alle weder en duren er bijkans even lang als wanneer ze aan de plant blijven, mits dat men ze in eene niet overwarme en droge kamer houdt. E. A. CARRIÈRE. YILLE-MEST. Amice! Dit jaar hadden wij een perceel ligte heibanige kleigrond bij de stad, groot 4.50 HA., met haver bezaaid. Daar dit perceel reeds sedert verscheidene jaren zonder bemesting was gebouwd, en de westelijke helft als de ligtste, in armen toestand van mestkracht verkeerde, bestrooiden wij de haver na opkomst in April van de magerste helft met 500 kil. Yille’s-mest per HA. De alzoo bemeste haver groeide buitengewoon, en daar zij aan eendruk bezochten weg lag, trok zij steeds ieders aandacht. Ylak daarnaast hadden andere eigenaren ook op den zelfden aard van grond, een perceel van 4.38.90 HA., met haver bezaaid, die zeer goed groeide. Inde vorige week nu is de haver van beide perceelen op denzelfden avond, publiek verkocht. 9* \