GEMENGDE LANDBODW-B ERXCHTEN.

discussie de volgende besluiten genomen: 1° dat er in’t begin van April te Borculo eene tentoonstelling van stieren zal worden gehouden; 2° dat op die tentoonstelling stieren mogen komen uit die gemeenten, waar leden van onze afdeeling wonen; 3° dat er acht prijzen zullen worden uitgereikt onder verplichting, dat de bekroonde stieren tot December ten dienste van het algemeen gesteld worden. Ten slotte zijn er vijf keurmeesters benoemd, die in overleg met het Bestuur, de zaak verder regelen zullen. Uit officieele mededeelingen blijkt, dat de veepest in het regeerings-district Merseburg is uitgebarsten in eene plaats, die vroeger door deze kwaal nimmer is geteisterd. In spijt van de krachtige maatregelen door de regeering genomen, is de ziekte zoowel in het regeerings-district Frankfort a/d Oder, als in dat van Potsdam op meer dan eene plaats weder te voorschijn getreden. Inden loop van het jaar 1878 is inde Prov. Z.-Holland de longziekte aanmerkelijk afgenomen. Inde vroeger zoo besmette Rijnstreek, kwam zelfs inde laatste maanden geen enkel geval dier ziekte voor, zoodat zij aldaar als geweken kan worden beschouwd. Ook de toepassing der wet van 8 Aug. 1878 levert hoogst gunstige resultaten op en de invloed der inenting als voorbehoedmiddel doet zich meer en meer gevoelen; nadat inden afgesloten kring in 4 maanden tijds 35000 runderen ingeënt zijn, is het ziektecijfer zoo belangrijk gedaald, dat alle verwachting bestaat, haar ook in dit brandpunt geheel ten onder te brengen. (Handeisbi.) Inde Milch-Zeitung komen eenige opgaven voor omtrent de melk-factonjen inden Staat New-York. De kaas-factorijen nemen volgens statistische opgaven aanhoudend toe. In 1876 bevonden zich daarnaar inden Staat Yew-York 1000 kaasfabrieken, die de melk van 250,000 koeien verwerkten. Yolgens de nieuwste optelling van 5 September 1878, bestaan er thans in dien Staat 1140 boter- en kaasfabrieken. Aan boter werden in het laatste jaar voortgebragt 3,214,000 pond, aan kaas 83,117,000 pd. De melk voor deze factorijen was door 23,000 landbouwers en veehouders van 308,350 koeien geleverd. Te Antwerpen is in het laatst der vorige week (begin van Februari) uit Amerika aangekomen eene scheepslading van 150 stuks vette ossen, waarvan er 90 bestemd zijn voor de markt van Brussel. Deze aanvoer is niet zonder invloed geweest op de vleeschprijzen. Er worden meer aanvoeren uit dat werelddeel verwacht, zoodat welligt ook hier te land de prijzen van het vee zullen dalen. (EandelsHad.)