NADEELIGHEID YAN GEBROKEN STANGEN.

Een grondeigenaar in Saksen beveelt ineen Duitsch blad aan eigenaars van paarden ten dringendste aan, om alle gebroken stangen uit de hoofdstellen der paarden te verwijderen en niet dan rechte of zoogenaamde „stangen” te gebruiken, bèdert eene lange reeks van paren had hij de ervaring opgedaan dat krachtige en nog jonge paarden, niettegenstaande het beste voeder, vermagerden, zonder vooraf ziek te zijn geweest. Bij een nauwkeurig onderzoek vond hij inde meeste gevallen, dat de tong van zulke dieren meer' of minder verwond was en wel alleen ten gevolge van het gebruik vaneen gebroken gebit. (Zoo als bekend is bestaat een zoodanig gebit uit twee deelen, in het midden bij wijze van scharnier aan elkander bevestigd). Eet spreekt van zelf, dat een paard met een verwonde tong veel langzamer zijn voedsel kauwt en hieiin ligt het grootste nadeel. Men bemerkt het meestal eerst dan, wanneer de tong reeds veel geleden heeft, en in dit geval ondervindt het paard, ook nadat de wonden geheeld zpn, nog langen tijd daarna de nadeelige gevolgen. Daar er helaas onder de boerenknechts slechts weinige zijn, die de teugels met genoegzame handigheid hanteeren, is het hier beschreven kwaad veel meer algemeen dan men denken zou en worden er groote verliezen aan paarden, door gebroken gebitten veroorzaakt, geleden. Arnh_ Ct) GEMENGDE LANDBOÜW-BERICHTEN. . ■De mtv°er van truffels uit Frankrijk is inde laatste tien jaren op verbazende wijze toegenomen en maakt tegenwoordig eene belangrijke bron van inkomsten voor dat land uit In 1868 werden slechts voor ongeveer 1,100,000 franken aan truffels uitgevoerd, in het jaar 1871 voor 1,600,000 frs. Eerst sedert 1872 is de uitvoer snel gestegen. Reeds in 1875 bereikte het cijfer van uitvoer over de 7,100,000 frs. en in 1877 zelfs reeds over de 131jï millioen frs. Naar Engeland alleen werden in het jaar 1877 128,000 kilogr., naar België 27,156 kilogr. naar Dmfschland 50,000 kilogr. uitgevoerd enz. Niettegenstaancte de aanzienlijke eigene voortbrenging, voerde Frankrijk in het jaar 1877 voor bijkans 1 '/2 millioen frs. buitenlandsche truffels in, die geringer van hoedanigheid dan het fransche gewas, maar ook aanmerkelijk goedkooper, deels binnen s lands verbruikt, deels als fransche waar weder uitgevoerd