GEMENGDE LANDBOUW-BERICHT EN.

werden. De waarde der geheele truffelproductie in Frankrijk wordt tegenwoordig op ongeveer 20 millioen frs. geschat. Uit Moskou verneemt men verontrustende berichten nopens eene nieuwe ramp, die Rusland bedreigt en groote schade kan teweeg brengen, namelijk „de korenpest,” zooals de verwoesting van 'het koren dooreen kever daar wordt genoemd. Met het oog op de snelle vermenigvuldiging van den kever, op het gemis van zamenwerking om de plaag te keer te gaan, de moeilijkheid om die te bestrijden, vreest men met recht voor den oogst in 1879 in Rusland. (Hd. BI.) I Frankrijk heeft zijn Aalsmeer ineen uithoek van dat groote rijk, in het dorp Plougastel bij Brest. Sedert de spoorwegen een spoedige verzending toelaten, is de cultuur der aardbeziën daar ontzaglijk toegenomen. De geurige vruchten groeien daar langs heuvels vlak aan de zee, waar zij door heggen èn muurtjes beschut worden tegen wind en hitte. De pluk duurt van half Mei tot het einde van Juni. De meeste "vruchten worden te Brest en inde omstreken verkocht, waar het verbruik dan ook enorm is. In 1875 waren 200 hektaren te Plougastel met aardbeziën beplant. De uitvoer naar Parijs bedroeg niet minder dan twee millioen KG. Op de plaats zelve en inden omtrek worden ongeveer 11 millioen KGr. verkocht, zoodat per hektare ongeveer 17000 KGr. worden geoogst, die tegen 20 centimes per KG. 3400 francs per hektare opleveren. {Hd. BI.) Als een zeker zeer vermeldenswaardige bijzonderheid deelt Sieboldia mede, dat op den 4™ Juni te ’sHage met gunstig gevolg het examen voor landbouwkunde is afgelegd door Mejuffrouw G. D. M. van ’t Haaff te Leiden. Dit is de eerste akte in dit vak door eene dame behaald. Het blad voegt er bij, dat mejuffrouw van ’t Haaff als hoofd onderwijzeres reeds in het bezit was der akten voor het fransch en engelsch. Zivolle 10 Juni. Heden ochtend tusschen 10 en 11 ure woedde hier een hevig onweder; ten 10!,- ure werden door den bliksem 3 melkkoeien in het weideland buiten de Diezepoort gedood. Deze koeien stonden naast de afscheiding van gegalvaniseerd ijzerdraad, waarop de bliksem was geslagen on vernietigde een daaraan bevestigden paal. De overige 7 koeien, die zich midden in het land bevonden, bleven ongedeerd. ’ Ook sloeg de bliksem een gat in het dak van Harms, tuinman van pastoor Roelofs inde Watersteeg, zonder evenwel brand te veroorzaken.