ALLERLEI.

verrichtten, 874 liter en dus 60 liter minder; de melk der laatste was echter een weinig vetter. 13e vier stalkoeien namen inden genoemden tijd 18 Kgr. in levend gewicht toe, terwijl de werkende koeien daarentegen 6 Kgr. lichter werden. Inde „Nieuwe Gron. Courant” van 21 Maart j.l. wordt uit Grijps – kerk het” navolgende bericht: „Bij de commissionairsvereemgmg Noord-Westerkwartier, die zich onledig houdt met den publieken verkoop van boter aan de hal te Groningen, zijn inden loop van het jaar 1880 aangevoerd en verkocht: 1109 stuks Ui vaten, 3388 stuks i/8 vaten en 88 stuks Uie vaten, waarvan de gezamelijke opbrengst bedroeg 123330 gulden”. Opmerkelijk is het, dat men . zooals het schijnt tot nog toe alleen in Groningen en Friesland door middel van coöperatie dergelijke, hoogst navolgenswaardige maatregelen neemt, om aan hen, die werkelijk goede boter bereiden, ook de hen toekomenue hoogst mogelijke marktprijzen te doen geworden. Ook elders in ons Vaderland behoorde men het eens te beproeven. (Men leze ook het zaakrijke Rapport der Commissie uit de Geld. Ml. v. Landb. omtrent dit onderwerp, inde Mededeelingen en Berichten van genoemde Maatschappij voor 1881, bl. 4 en vv.). Hoewel het niet onwaarschijnlijk is dat, ten gevolge van de herhaalde en langdurige overslroomingen der uiterwaarden, vooral inde afgeloopen winter, de meikeverplaag in sommige streken langs Rijn en Usel, waar men haar in dit jaar weder verwacht, niet zoo eigzal zijn als anders, is echter op de genoemde omstandigheid, zooals de ervaring leerde, niet al te veel te rekenen. Zeker is het, dat bij het zachte weder omstreeks half April, bij het bewerken van hoog gelegen landerijen bij Wageningen, toen reeds verscheidens meikevers tevoorschijn kwamen. In ieder geval zullen er van de vraatzuchtige boosdoeners genoeg komen om eens te beproeven ze vangen met een eenvoudig toestel, dat volgens mededeelingen in eenige bladen op de Landb. Tentoonstelling in het Industriepaleis Parijs te zien is. Het bestaat uiteen lantaren met dikke glazen , die geplaatst is tusschen twee blinkende platen (van blik?) als reflectors en verder boven een groolen trechter met gladde wanden. De keveis, die even als andere insecten door het licht worden aangelokt, vliegen tegen het glas, vallen inden trechter en door eene nauwe opening in dezen laatste ineen zak, die daaronder is opgehangen. Eenmaal inden zak beland, kunnen de kevers er niet weer uit. De kósten van het toestel, dut overal gemakkelijk te vervaardigen is, kunnen niet groot zijn. Voor het dooden en het gebruik van meikevers, o. a. als voeder van varkens en hoenders, zie men bl. 137 en 145 van den vorigen jaargang van dit Maandblad. Hier kan nog bijgevoegd worden dat volgens een berichtje inde prov. Overijss. en Zwolsche Ct. een Saksische grondeigenaar de gedroogde meikevers een geheel jaar in goeden toestand bewaarde en er ’s winters met goed gevolg zijne hoenders mede voederde. Hij betaalde nagenoeg llk cent voor de liter levende meikevers, door schoolkinderen bijeenverzameld. Men zorge vooral als de kevers bewaard moeten worden dit niet in dikke lagen opeen te doen, omdat zij anders licht beschimmelen en bederven. W. 18/4 ’Bl. V’ P'