TER AANKONDIGING EN „ALLERLEI”.

houden wordt. He paring van het Gayal- met ons rundvee is vruchtbaar; men beweert dat ook de bastaarden onder elkander vruchtbaar zijn, doch hiervoor ontbreken zekere bewijzen. Deze bewijzen zullen nu waarschijnlijk wel inden zoölogischen tuin (Halle a/S.) verkregen worden. Nog 9 koeien uit verschillende rassen van den Bos Faurus- en Bos Zebu-si&m dragen thans van den Gayal-stier, zoodat er voldoend materiaal verwacht kan worden om de verwantschap tusschen het wilde Indische rund en het Europesche en Aziatisch-Afrikaansche getemde rund, voor goed vast te kunnen stellen. Halle ajS., 25 Nuv. 1881. JULIUS KÜHN. Internationaal adresboek voor veestamboeken. Van dit op bladzij 185, vorigen jaargang, door ons besproken adresboek zal de eerste aflevering in het laatst van Januari uitgegeven worden. Opgaven worden tot aan den 15en dezer maand ingewacht bij den Heer Benno Martiny te Berlijn. Weerkundige waarnemingen, gedaan aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen, van 15 November tot 15 Hecember 1881, ’s morgens 8 uur.

Opmerking. Het voornemen bestaat om in het vervolg geregeld eene voorstelling als bovenstaande van de weersgesteldheid der afgeloopen maand te geven, daartoe in staat gesteld dooreen der Hëeren Leerarena. d. Rijkslandbouwschool en zijn amanuensis, waarvan wijde opgaven ontvangen, en door den uitgever van dit Maandblad, die zich de kosten van het laten vervaardigen eener gravure getroost. Wij vertrouwen hiermede aan velen een goede dienst te bewijzen. Bij het nauw verband, dat er tusschen de opbrengst van land en weide en de weersgesteldheid in winter, vooijaar, zomer en herfst bestaat, kan zulk eene duidelijke voorstelling die trouwens reeds in vele buitenlandsche landbouwbladen voorkomt aanleiding geven tot het maken van belangrijke en nuttige gevolgtrekkingen. Hoewel natuurlijk in verschillende streken van ons Vaderland de toestand van het weder niet nauwkeurig zoo is als zij te Wageningen wordt waargenomen, zijn de afwijkingen toch betrekkelijk zeer gering en voor het beoogde doel niet hinderlijk.