KORTE MEDEDEELINGEN.

Gebrek aan plaatsruimte is oorzaak, dat deze keer slechts kort, onder dankbetuiging aan de zenders medegedeeld kan worden, dat is ingekomen: 1. Brief van het Bestuur van het 37e Landbouw-Congres te Amersfoort, met bericht, dat de dagen van 24, 25, 26 en 27 Juni a.s. daarvoor zijn bepaald. 2. Beknopt Aanieekenboek voor den Landbouwer, Veehouder, Koutteler, Veender, Boomkweeker, IVarmoezenier en Grondeigenaar, door S. J. Bakker Pz. Uitgegeven bij Nijgh & Van Ditmar te Rotterdam. 3. losse Bijdrage tot de geschiedenis der beweging ter bescherming der landhouw-nijverheid in Limburg. Uitgegeven bij M. Alherts te Gulpen (Limburg). 4. Ter ruiling met het Maandblad is aan de Red. aangeboden het te Gent bij J. Vuijlsteke verschijnend geïllustreerd Maandschrift «Natura”, uitgegeven door het Natuurwetenschappelijk Genootschap te Gent. 5. Drie boekwerken, uitgegeven door de Kon. Noorweegsche Landbouw-Vniversiteit te Christiana, de jaarverslagen over 1881 en 1882 en een met vele platen en kaarten versierde beschrijving van den Noorweegschen landbouw. De drie boekwerken leveren een vernieuwd bewijs van de 'hooge vlucht, die de Landbouw in de Noordsche rijken neemt. 6. Smithonian Beport 1881. De werkzaamheden, ondernemingen en den toestand in het genoemde jaar van dit beroemde Amerikaansche Genootschap, waarvan op blz. 103, jaarg. 1881 het een en ander is vermeld, zijn in dit boekdeel van 840 bladzijden vermeld. v- P-

Weerkundige waarnemingen, gedaan aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen,

Opmerkingen: Eegen gezamenl. 90,6 m.m. (Hoog water inde rivieren). 26 Nor. en volgende avonden prachtig lichtverschijnsel in ’tN.W. 3 en vooral 13 en 13 Dec. hevige stormen, éen 6 Dec. de eerste sneeuw. De sterk óp- en nedergaande barometcrlljn wijst op een zeer bewogen atmosfeer. v. P.