KORTE MEDEDEELINGEN.

schien zelfs weken de grond met een sneeuwlaag bedekt zal zijn. Dan zijn onze gevederde vrienden, vooral de insectenetende vogels, die een ongeloofelijk aantal kleine insecten en hunne eieren verorberen, er slim aan toe. Daarom is thans de raad niet te onpas, door Dr. Michelsen, Voorzitter van de Vereeniging van dierenbescherming te Hildesheim ineen landbouwblad gegeven. Hij heeft vooral het oog op de meezen, die wel tot de ijverigste vernietigers van insekten ouder de vogels behooren, en geeft den raad om afgekloven beenderen, b. v. uiteen ham, aaneen dun touw aan een tak vaneen boom te hangen, natuurlijk zoodanig, dat de katten er niet bij kunnen komen. Men zal er vreugde van beleven, zegt hij, wanneer men de vlugge beestjes ijverig inde weer ziet, om de laatste resten van vleesch af te pikken. Vooral wanneer de boomtakken eenige dagen achtereen met ijzel omringd zijn en het voedsel inde schors der hoornen daardoor voor de meezen ontoegankelijk is, gaan in korten tijd een menigte van deze vogeltjes te gronde. Voor het aanleggen van voederplaatsen ten behoeve van de «gevleugelde woudzangers” iets dat bij onze Duitsche naburen veel algemeener geschiedt dan bij ons lette men er vooral op, zegt de Heer M., om daarvoor een beschutte plaats uitte kiezen. Bij de correctie der drukproef van het bovenstaande kan nog melding gemaakt worden van den Wedstrijd met verschillend,e soorten van Hggen die tijdens het Landbouw-Congres te Amersfoort op 26 Juni a.s. zal gehouden worden, vanwege de Internationale Landbouwtentoonstelling te Amsterdam. Aangifte van mededinging moet geschieden vóór 15 April a.s. bij den Heer P. P. L. Waldeck te loosduinen, bij vvien tevens programma’s van den wedstrijd verkrijgbaar zijn. Weerkundige waarnemingen, gedaan aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen, van 15 Jan. tot 14 Febr. 1884, ’s morgens 8 uur.