PROEFSTATION TE WAGEN INGEN.

Art. 3. In eén en dezelfde meststof mogen niet meer dan drie van dein art. 2. genoemde vormen vertegenwoordigd zijn; in eene meststof waarin slechts een te controleeren bestanddeel wordt aangetroffen niet meer dan twee. Art. 5 behelst dezelfde bepalingen als art. 5 Landbouwzaden (zie blz. 156) en verder: Bij' het onderzoek wordt eene speling toegelaten van 1 procent, bij stikstof van Va procent. Is het verschil grooter, dan moet het in zijn geheel d. w. z. met inbegrip van genoemde 1 of [k procent worden vergoed. Hooger gehalte aan eenig bestanddeel wordt alleen bij minder gehalte aan een ander bestanddeel en dan nog slechts tot 1 procent in rekening gebracht. Art. 6. Alle soorten van guano en van beenderenmeel, alsmede van andere meststoffen, die door hun naam als natuurproducten worden aangeduid, moeten door de garandeerende handelaren echt geleverd worden, d. w. z. er mag geen phosphorzuur en stikstof van andere herkomst worden bijgevoegd. Art. 10. Bij de inzending van monsters uit partijen meststoffen, die aan de controle worden onderworpen, moeten de volgende aanwijzingen nauwkeurig worden nagekomen. De monsters worden door den kooper, zoo mogelijk terstond bij ontvangst der meststoffen en in tegenwoordigheid van den fabrikant of den agent, die ze geleverd heeft, of van twee andere getuigen, genomen en verzegeld met het cachet van één der getuigen, die tevens constateert, dat niet meer dan drie dagen sedert de ontvangst van het geleverde zijn verloopen. Het Proefstation constateert den ongeschonden staat der zegels en bewaart ze. Een brief met opgave van oorsprong, prijs, naam der meststof en het door den verkooper gewaarborgd gehalte zoo mogelijk de factuur zelve wordt bij het monster gevoegd. Tevens worden de te controleeren bestanddeelen opgegeven. Blijken de bovenstaande aanwijzingen niet te zijn opgevolgd, dan worden de ingezonden monsters niet tot de openbare controle toegelaten. Art. 11. De aan het Proefstation ingezonden monsters worden, indien binnen zeven dagen na de verzending van het eerste monster geen van den verkooper onder inzending van nieuwe monsters (art. 9) is ingekomen, geanalyseerd. Het resultaat van dit onderzoek is beslissend. Alle onderzochte monsters blijven gedurende een kwartaal op het Proefstation bewaard. Art. 12. Yan de uitkomsten der controle wordt mededeeling gedaan , a. aan den inzender der artikelen en tegelijk aan den verkooper binnen tien dagen na elke inzending; aan laatstgenoemde, ingeval het resultaat van het onderzoek bevredigend is geweest, vermelding van den naam des inzenders; b. in het openbaar, eenmaal per jaar. Daarbij wordt van elk der garandeerende firma’s vermeld: het aantal onderzoekingen en het aantal malen, dat het onderzoek grooter verschil heeft opgeleverd dan de speling. Aan deze opgaven voegt de directeur van het Proefstation datgene toe, wat hij tot verduidelijking noodig acht.