KORTE MEDEDE KLINGEN.

hebbenden door den Heer toe Laer toegezonden, en allen die bepaald van voornemens zijn om als landverhuizers een nieuw vaderland in het „Verre Westen” te zoeken kunnen wij ten sterkste de kennismaking er mede aanbevelen. De waarschuwing op blz. 142 van jaarg. 1882 gedaan, om nl. alle voorspiegelingen vaneen gemakkebjk te verkrijgen welvaart inde Nieuwe Wereld met groote voorzichtigheid en zelfs met wantrouwen te beschouwen, blijft natuurlijk van volle kracht. Hij die eenig kapitaal en veel ondernemingsgeest bezit, en die, vooral inde eerste jaren, niet tegen den zwaarst mogelijken arbeid, met allerlei ontberingen gepaard, opziet, kan als hij eenig geluk heeft en gezond blijft (het klimaat van Manitoba, moet echter zeer gezond zijn) met den tijd zeer zeker ook in Noord-Amerika tot welvaart komen. Gemakkelijk gaat dit echter niet en het aantal van hen, die niet slagen is veel grooter dan men bij het vernemen van sommige gunstige berichten zoude meenen. Maar des temeer verdienen vertrouwbare mededeelingen, met aandacht en grondig nadenken gelezen, aanbeveling voor hen die reeds vast besloten zijn om het vaderland te verlaten doch nog twijfelen waarheen te trekken. v- Correspondentie. Vriendelijk dank aan den Heer C. G. Zetterlundt te Orebro voor de ontvangen gedrukte mededeeling betreffende de inzending der Zweedsche zaden, op de Internat. Koloniale en Uitvoerhandel Tentoonstelling in 1883 te Amsterdam gehouden. (Vergel. o a. blz. 134 van ons Maandblad 1883.) De genoemde prachtige Inzending is thans ineen der gebouwen vau de Rijkslandbouwschool te Wageningen te zien. Ook den Heer O te M. zijn wij zeer verplicht voor de toegezonden belangrijke bijdrage voor ons Maandblad. Tot ons leedwezen ontvingen wij het opstel een paar dagen nadat reeds dit Maandblad gezet en gedrukt was, en moeten het dus voor het volgende u°. bewaren. Red.

Weerkundige waarnemingen, gedaan aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen, van 15 Oct. tot 14 Nov. 1884, ’s morgens 8 uur.