Al doet dit weinig ter zake, wat betreft mijn repliek op het ingezonden stuk van den Heer Hesselink , en al blijft mijne opinie, dat Z.Ed. beter had gedaan dit inde pen te houden, omdat ook hij , naar het mij voorkomt, niet geheel op de hoogte was van den toestand, zoo wilde ik toch niet nalaten, bovenstaande even te releveeren ter voorkoming van verkeerde conclusies. Inde afgeloopen maand heeft de Heer Sanders voor de Yereehiging „Moederland en Koloniën” eene lezing gehouden over: „Het leven in Ned.-Indië”. Spreker trok te velde tegen het bekende boek van B. Veth en overtuigde met vele voorbeelden zijne hoorders, dat de toestanden in Indië toch waarlijk zoo slecht niet zijn, als Veth ons zou doen gelooven. Voor velen, die later naar Indië wenschen te gaan, is het zonder twijfel wel goed, iets dergelijks eens te vernemen, al zullen vele personen bij het lezen van het zooeven genoemde boek zich ook niet laten weerhouden, eene bestemming te volgen, die hen naar Indië voert. Ook de Landbouw-Orohestvereeniging bracht den ISden Februari eene gezellige afwisseling door het houden van haar jaarlijksche uitvoering, welke, even als altijd zeer goed slaagde en besloten werd met een geanimeerd bal. Vermeld mag worden, dat Mej. Jeanne de Wit voor de vele moeite, welke zij zich voor L.-O. V. heeft gegeven, tot eere-lid werd benoemd. Volledigheidshalve wil ik ten slotte nog mededeelen , dat tot 5e lid van de Almanakcommissie benoemd, werd de Heer A. Rüdolph. Dele secretaris der L. S. „Ceres”, Wageningen. 1 Maart 1905. Th. JENTINK. Mededeelingen en Berichten. Volgens den regenmeter aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen is inde maand Februari 1905 33 mM. regen gevallen. Gevallen regen inde maand Februari 1904 65 mM. Ontvangen Boeken, Prijscouranten enz. In vriendelijken dank ontvangen : Rapport omtrent het gehalte der consumptiemelk te ’s-Qravenhage, uitgebraoht door den heer A. Bos, zuivelconsulent der Hollandsche Maatschappij van Landbouw voor de provincie Zuid-Holland. Uitgegeven door de afdeeling ’s-Gravenhage der Hollandsche Maatschappij van Landbouw met een schrijven van het bestuur der afdeeling aan het college van burgemeester en Wethouders van ’s-Gravenhage, naar aanleiding vaneen aan den raad dier gemeente ingediend adres d.d. September 1902. Idem : Insecten, schadelijk voor naaldhout. Nb. 1. De dennensoheerder Hylesinus piniperda L. Uitgegeven door de Afdeeling Landbouw van het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid (Staatsbosohbeheer). Idem: Rundvee-Stamboek „Noord-Holland” 1903—1904. Afl. XIII. Verkrijgbaar bij den Secretaris te Schollinkhout. Idem : Landbouwproefvelden in Gelderland; verslag over 1904. Idem: Landbouwproefvelden in Zeeland; verslag over 1904. Idem: Les avantages d’une fumure compléte. Resultats des Champs d’expériences institués en 1903 par des ingénieurs agriooles et des professeurs d’Agronomie de I’état, par Paul Pipers. Publication de la délégation des producteurs de nitrate de soude du Chili pour la Belgique et la Hollande. Idem; Programma, catalogus ?en bekroningslijst der tentoonstelling van zaaigranen, enz. gehouden op Donderdag 23 Februari. 1905 te Zierikzee, door de Centrale Tentoonstellingsvereeniging „Landbouwbelang.” Idem : Prijscourant van landbouwzaden van W. Smeenk & Zoon, Almelo. Idem : Beschrijvingsbrief van de Alg. Vergadering der Nederlandsohe Phytopatologische (Plantenziektekundige) Vereeniging. Idem : Prijscourant van J. H. Mansholt: zaaigranen en peulvruchten, voorjaar ’O5. Idem; Hollandsche Mij van Landbouw, Afd. Rotterdam, Schiedam en omstreken. Programma voor de tentoonstelling van rundvee, schapen, varkens en paai'den te Rotterdam, op Dinsdag 11 April 1905. Idem; Beschrijvende prijscourant van D. J. van der Have, Handelaar in Landbouwzaden, Kapelle bij Goes.