Berichten van de L.-S. „Geres.”

Zooals men ineen yan de vorige nummers van „Cultura” heeft kunnen lezen, werd na de j.l. reorganisatie der R. L. S. indertijd door de studeerenden alhier het plan gevormd , een Wageningsch Studentencorps op te richten. Als resultaat van dit plan kan thans worden medegedeeld, dat opgericht is de Yereeniging „Studiebelangen.” Teneinde het verband tusschen deze Vereeniging en het oorspronkelijk plan, een Corps op te richten, duidelijk te maken, zal ik in het kort vermelden hoe „Studiebelangen” tot stand is gekomen. Dat Corps zou de studeerenden aan de R. H. L.-, T.- en B. 8. vertegenwoordigen. De meerderheid bleek van oordeel te zijn, dat een Corps, wil het als vertegenwoordigend lichaam optreden , ieder hier studeerende zooveel mogelijk inde gelegenheid moet stellen lid te kunnen worden. Geen groentijd mocht er dan ook aan verbonden zijn, de contributie moest zoo laag mogelijk en de aanneming als lid zou aan geen stemming onderworpen moeten wezen. Met deze denkbeelden tot grondslag werd eene commissie benoemd , belast met de samenstelling vaneen corpswet. Toen deze commissie aan het werk toog, hadden de adspirant-leden van het Wageningsche Studentencorps inmiddels den tijd eens kalm over de plannen na te denken. Als gevolg hiervan rijpte bij velen het denkbeeld, dat het per slot van rekening wenschelijker zou zijnde op te richten Yereeniging niet te betitelen met den naam „Corps.” Het spraakgebruik in Nederland hecht nu eenmaal een heel ander begrip aan dit woord, een begrip, waarmee de grondslagen van de op te richten Yereeniging niet overeenstemden. We konden ons natuurlijk wel „Corps” noemen , maar het zou onjuist zijn tegenover de buitenwereld. Toen dan ook de commissie ons het resultaat van hare bemoeiingen aanbood, kon het titelblad van het ontwerp reeds geen genade vinden inde oogen der meerderheid. Het woord Corps moest vervangen worden doordat van Yereeniging. Na eenige vergaderingen werd ten slotte de Yereeniging „Studiebelangen” opgerioht, ten doel hebbende de studiebelangen te behartigen van de studeerenden aan de R. H. L-, T-. en S. S. en deze officieel te vertegenwoordigen. Daar dit tot nu toe altijd door de L.-S. „Ceres” werd gedaan , heeft genoemde Sociëteit deze plichten overgedragen aan de Yereeniging „Studiebelangen”, eene overdracht welke vanzelf sprak, daar „Ceres” het initiatief tot de oprichting heeft genomen. De Secretaris van „Studiebelangen” zal maandelijks een verslag indienen van alles, wat hier op wetenschappelijk gebied voorvalt, welk verslag inden vervolge onder deze rubriek zal gepubliceerd worden. Wij hopen, dat hiermede de wensch, wetenschappelijke berichten uit Wageningen te verkrijgen, een stap nader tot hare vervulling zal gebracht zijn. Al zal men zich geen te groote illusies moeten maken, waar toch zooveel afhangt van de medewerking der H.H. docenten , en dus nog niet met zekerheid te zeggen is wat het resultaat zal zijn , zoo kan misschien door dezen stap aan het verlangen van velen worden voldaan. „Ceres” zal dus van nu af uitsluitend het gezellig verkeer behartigen, iets wat in eene samenleving als in Wageningen onmisbaar is. De jaarlijksohe bestuursverkiezing staat voor de deur ! Besloten is deze op 13 Mei a.s. te doen plaats hebben. De Iste Secretaris der L.-S. „Ceres”, Th. JENTINK.